Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Rachoń zadał pytania na konferencji Tuska. Doskoczyli do niego politycy PO, grozili policją i więzieniem

Dziś Donald Tusk w otoczeniu innych polityków kandydujących do Sejmu z list Koalicji Obywatelskiej pojawił się pod siedzibą TVP. Dziennikarz Telewizji Polskiej, Michał Rachoń, zadał mu kilka pytań, dotyczących m.in. kwestii resetu. Zamiast odpowiedzi - wywiązała się awantura, a do Rachonia doskoczyli politycy KO - Michał Kołodziejczak i Piotr Borys. Z ust Tuska padły groźby więzienia.

Konferencja Donalda Tuska
Twitter.com/Platforma Obywatelska [screenshot]

Dziś Tusk w otoczeniu kandydatów KO zjawił się pod siedzibą Telewizji Polskiej na placu Powstańców Warszawy, którą w swoim wystąpieniu określił jako "fabrykę kłamstw". Zapowiedział, że pomimo wcześniejszego bojkotu programów TVP przez polityków Koalicji Obywatelskiej, teraz - na złość  - zaczną tam przychodzić.

- Zdecydowaliśmy, żeby nasze posłanki i posłowie przekroczyli próg tego miejsca - powiedział Donald Tusk.

Michał Rachoń, dziennikarz TVP i współtwórca serialu "Reset", przygotował kilka pytań, które w pewnym momencie konferencji zadał Tuskowi.

Zamiast odpowiedzi, doszło do awantury, a do Rachonia, który zadawał pytania, doskoczyli politycy KO - Michał Kołodziejczak i Piotr Borys.

Z ust Tuska posypały się groźby wezwania policji, a także - niemal wprost - więzienia. Doszło także do przepychanek.

- Mamy twoje adresy, wiemy, gdzie mieszkasz

- miał powiedzieć do dziennikarza obecny na konferencji Andrzej Rozenek, przez lata zastępca Jerzego Urbana w tygodniku "NIE", obecnie niestrudzony obrońca przywilejów emerytalnych esbeków.

Donald Tusk sukcesywnie odmawia przyjścia do Telewizji Polskiej mimo zaproszenia ze strony różnych dziennikarzy. Politycy PO regularnie podejmowali bojkot programów TVP. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Michał Rachoń

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
mn
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo