Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Zakończono pracę ws. paktu senackiego. Tusk snuje już wizję tego, co będzie po WYGRANYCH wyborach

"Pakt senacki ma wymiar symboliczny. Jestem przekonany, że tak jak udało nam się ze wzajemnym szacunkiem, zrozumieniem własnych racji ustalić wspólną listę do Senatu, tak po wygranych wyborach będzie nam łatwiej ustalić współpracę" - stwierdził dziś podczas konferencji prasowej szef PO Donald Tusk, ogłaszając tym samym, że prace nad drugą edycją Paktu Senackiego zakończyły się.

Donald Tusk, Leszek Miller
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Na dzisiejszej konferencji prasowej liderów: PO, Nowej Lewicy, PSL i Polski2050 poinformowano, że prace nad drugą edycją paktu senackiego zakończyły się i uzyskano porozumienie w sprawie wszystkich 100 okręgów.

"To nie znaczy, że jeszcze nie będzie jakichś korekt, które choćby z przyczyn losowych cały czas trwają, ale uzyskaliśmy porozumienie w sprawie wszystkich stu okręgów i to jest najważniejsze"

– oświadczył senator.

Dodał, że zespół, który przygotowywał Pakt Senacki pracował długo. Frankiewicz podziękował uczestnikom zespołu: Marcinowi Kierwińskiemu, Piotrowi Zgorzelskiemu, Michałowi Kobosko i Dariuszowi Wieczorkowi.

"Najważniejsze jest to, że po długich przygotowaniach doszliśmy do porozumienia, kierując się przede wszystkim optymalizacją wyniku, czyli maksymalizacją wyniku partii opozycyjnych"

– podkreślił.

"Mam nadzieję, że po WYGRANYCH wyborach..."

Jak stwierdził Tusk - "to jest bardzo ważny dzień. Po bardzo ciężkiej, intensywnej i bardzo merytorycznej pracy ustaliliśmy wspólnych kandydatów i kandydatki w pakcie senackim, w tym nadzwyczajnie skutecznym projekcie demokratycznym w wyborach do Senatu".

Zaznaczył, że "pakt senacki ma także wymiar symboliczny".

"Jestem przekonany, że tak jak nam się udało ze wzajemnym szacunkiem, zrozumieniem własnych racji ustalić wspólną listę do Senatu, tak też po wygranych wyborach będzie nam łatwiej ustalić współpracę"

– powiedział szef Platformy Obywatelskiej.

Współprzewodniczący Nowej Lewicy Włodzimierz Czarzasty powiedział, że "może zapewnić o jednej rzeczy - o bardzo, bardzo ciężkiej pracy na rzecz paktu senackiego, że w ramach tych piętnastu miejsc, na które zgodziliście się, żeby Lewica dbała m.in. o Warszawę, Katowice, Opole, Kielce - zrobimy wszystko, żebyśmy wspólnie wygrali" - oświadczył Czarzasty.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Pakt senacki #Polska #Senat #polityka #opozycja #Donald Tusk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo