Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tunel pod Świną solą w oku opozycji. Poseł Nowoczesnej zaatakował Michała Rachonia. Dostał odpowiedź!

W związku ze zbliżającym się terminem otwarcia tunelu pod Świną, politycy opozycji, jak i związane z nimi media, nasilają ataki wobec obecnego rządu, kwestionując rolę obecnych władz w powstaniu inwestycji. Jak się okazuje - nie tylko rządu. Dziś poseł .Nowoczesnej zaatakował dziennikarza związanego z TVP Info - Michała Rachonia na Twitterze, nazywając go "oszustem z PiS". Takiej odpowiedzi raczej się nie spodziewał!

Adam Szłapka
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska//twitter.com/@michalrachon

Przeprawa pod cieśniną Świny ma połączyć wyspę Wolin z wyspą Uznam, na której znajdują się centrum administracyjno-usługowe i dzielnica nadmorska. Wiąże się to również ze zlikwidowaniem problemów komunikacyjnych mieszkańców Świnoujścia, ale i turystów. W tej chwili, aby przedostać się na wyspę Uznam należy skorzystać z przeprawy promowej, a to wiąże się często z długim oczekiwaniem.

Odkąd tylko pojawił się pomysł rządzących, aby ulżyć mieszkańcom i wybudować tunel pod Świną, sprawa jest głośno komentowana przez związane z opozycją media. Dziennikarze tychże mediów próbują za wszelką cenę wykazać, że realizacja inwestycji ma niewiele wspólnego z działaniami rządu Zjednoczonej Prawicy. Inspirację czerpią oczywiście z często odrealnionych tez polityków opozycji. 

Tuska nie było na to stać

Dziś rano w programie #Jedziemy, sprawę poruszył red. Michał Rachoń. Stąd też na Twitterowym profili TVP Info pojawił się fragment, w którym dziennikarz mówi wprost, że rząd Tuska nie sprostał budowie tunelu, twierdząc, że nie ma na to pieniędzy, a teraz - kilka lat później - inwestycja jest już gotowa. Oczywiście, za sprawą obecnego rządu, który takowe środki pozyskał, miał i przeznaczył.

Pod tym twittem znalazła się odpowiedź Komisji Europejskiej, która stwierdziła, iż finansując budowę tunelu pod Świną, użyto 85% środków z Funduszu UE oraz 15% środków samorządu miasta. Charakter odpowiedzi jest nieco ofensywny, gdyż celem było podkreślenie rozłożenia tychże środków.

To również nie uszło uwadze Michała Rachonia, który zwrócił się do KE bezpośrednio:

"Czy za opóznienie finansowania #TunelSwinoujscie i przeniesienie inwestycji z budżetu UE 2007-2014 na budżet 2014-2022 a co za tym idzie opóźnienie budowy o całe lata, mieszkańcy Świnoujścia mają też podziękować Drogiej Komisji czy Donaldowi Tuskowi, który mówił że nie ma na to pieniędzy?"

"Przeproś oszuście". Dostał odpowiedź!

Dostrzegł to jeden z posłów opozycji. Adam Szłapka (partia .Nowoczesna) opatrzył twitta, o którym mowa wyżej, słowami "Przeproś oszuście z PiS", oznaczając Michała Rachonia, toteż słowa te były skierowane właśnie pod adresem dziennikarza. 

Na odpowiedź nie musiał czekać długo. 

Michał Rachoń, broniąc faktów, oznaczył Szłapkę i do swojej odpowiedzi dołączył link do artykułu money.pl z dnia 2 października 2010 (kiedy to premierem Polski był Donald Tusk). 

W tekście napisane jest jasno: "Premier Donald Tusk powiedział w sobotę, że stan finansów państwa uniemożliwia na razie budowę tunelu łączącego Świnoujście ze stałym lądem".

 Źródło: niezalezna.pl, twitter.com, polskieradio24.pl

 

#Michał Rachoń #premier #Mateusz Morawiecki #Polska #Świnoujście #.Nowoczesna #Adam Szłapka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Wideo