Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Poboży o ustaleniach "Gazety Polskiej": To jest po prostu afera Rafała Trzaskowskiego

Afera śmieciowa to afera Rafała Trzaskowskiego - uważa miejski radny Błażej Poboży, jednocześnie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji. Szokujące kulisy całej afery ujawniła dziś "Gazeta Polska". Z tekstu Piotra Nisztora w "GP" wynika, że to ratusz umożliwił aferę śmieciową, a kluczowa była jedna z decyzji.

Rafał Trzaskowski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

„Rządzony przez Rafała Trzaskowskiego warszawski Ratusz zgodził się, aby Miejskie Przedsiębiorstwo Oczyszczania Miasta bez wynikających ze statutu zgód mogło do końca 2022 roku dowolnie zawierać kontrakty na zagospodarowanie odpadów do kwoty 3 mld zł! Te decyzje miały ułatwić uruchomienie działającego w samorządowej spółce korupcyjnego procederu” – ujawnia „Gazeta Polska”. W najnowszym numerze tygodnika, dostępnym w sprzedaży dziś, Piotr Nisztor opisuje kulisy swojego dziennikarskiego śledztwa w sprawie warszawskiej afery śmieciowej.

O ustalenia "Gazety Polskiej" zapytany został w Polskim Radiu 24 radny z Warszawy, jednocześnie wiceminister spraw wewnętrznych i administracji Błażej Poboży.

"To, o czym pisze dzisiejsza "Gazeta Polska" to ustalenia dziennikarskie, które muszą zostać zweryfikowane, pewnie więc należy poczekać z osądami. Natomiast politycznie, ta sprawa już jest dla mnie oczywista" - powiedział wiceszef MSWiA.

Przestańmy traktować tę aferę jako tego, czy innego urzędnika, to jest po prostu afera Rafała Trzaskowskiego. Mam na myśli to, że to najważniejsza w okresie jego prezydentury afera, która politycznie obciąża wiceprzewodniczącego PO, Rafała Trzaskowskiego, prezydenta Warszawy

– podkreślił.

Poboży zwrócił uwagę, że cały obszar gospodarki odpadami odbywa się poniekąd poza społeczną kontrolą. Dodał, że urzędnicy odpowiadają na interpelacje radnych często z dużym opóźnieniem i pokrętnie. 

- Wszelkie dyskusje na sesji rady miasta są ucinane przez jednego z autorytarnych polityków Platformy Obywatelskiej w Warszawie, czyli przewodniczącego klubu PO. Jak dodamy do tego fakt, że prezydent Trzaskowski nie przychodzi na sesje rady miasta, bo uważa, że nie musi, to mamy powtórkę z rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz

- powiedział Poboży, dodając, że "Rafał Trzaskowski jest na dobrym kursie, żeby przejść do historii jako ten, który ma problem z odpadami, nieczystościami", podobnie jak jego poprzedniczka przeszła do historii w związku z aferą reprywatyzacyjną. 


Więcej o kulisach warszawskiej afery (i roli Rafała Trzaskowskiego w całej sprawie) w tekście Piotra Nisztora. Tygodnik "Gazeta Polska" dostępny w wygodnej prenumeracie cyfrowej. Sprawdź ofertę prenumeraty cyfrowej TUTAJ » prenumerata.swsmedia.pl oraz pod numerem telefonu 605 900 002 lub 501 678 819. 

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Rafał Trzaskowski #Warszawa #afera śmieciowa #Błażej Poboży

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Wideo