"Płacimy kary, robimy zbiórki". Lewica będzie łamać prawo? Tak boją się komisji ds. rosyjskich wpływów

Poseł Lewicy Krzysztof Gawkowski przyznaje, że jeżeli ktoś z jego środowiska politycznego zostanie wezwany przed komisję ds. rosyjskich wpływów, to... nie przyjdzie. Zapowiada, że Lewica woli płacić kary - ale nie ze swoich, tylko ze zbiórek!

Krzysztof Gawkowski
Tomasz Hamrat/Gazeta Polska

W ubiegły poniedziałek prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę o powołaniu komisji ds. badania wpływów rosyjskich na bezpieczeństwo wewnętrzne RP w latach 2007-2022 i zapowiedział, że w trybie kontroli następczej skieruje ją do Trybunału Konstytucyjnego. 31 maja ustawa weszła w życie.

Komisji jak ognia boją się politycy opozycji. Krzysztof Gawkowski z Lewicy w rozmowie z RMF FM mówił dziś o tym, że PiS... "stworzył potwora politycznego, który ma rozliczać opozycję". - Tuska, Pawlaka i nie wiem kogo jeszcze - stwierdził Gawkowski.

Poseł Lewicy ma świadomość, że na pewno wśród osób wezwanych przed komisję będą ludzie z lewicowego otoczenia. Zapowiada, że jego ugrupowanie nie będzie miało w komisji swoich przedstawicieli, a wezwani... uporczywie nie będą się stawiać, łamiąc przy tym prawo.

Lewica mówi: jeżeli ktoś zostanie wezwany przez komisję - nie pójdzie. Płacimy kary, robimy zbiórki, niech nas w kajdanki PiS zakuwa

– grzmiał Gawkowski.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Krzysztof Gawkowski #komisja ds. rosyjskich wpływów

mk
Wczytuję ocenę...
Komentarze (139)
Anonim 10.06.2023 08:42
Morderca Putin jest objety zaocznym miedzynarodowym wyrokiem jako zbrodniarz, coz wiec znaczy przy tym taki nedzny rudy robal jakim jest zdrajca matol. Niestawiennictwo przed komisja nie oznacza niewinnosci, jest wylacznie strachem przed odpowiedzialnoscia i kara.
Anonim 10.06.2023 08:15
za ryja i na siłe przyprowadzic jak to oni robili w ich stylu
Anonim 10.06.2023 08:13
Zakuty lewacki łeb !!!
Anonim 09.06.2023 16:11
Lewicę zdelegalizować!!!
Anonim 09.06.2023 08:36
Komisja powinna zaistnieć i działać nawet wtedy gdyby żaden lewak się przed nią nie stawił! To musi być wyraźnie zaakcentowane i podane do wiadomości ilu w Polsce jest towarzyszy i zwolenników Rosji kosztem Polski!
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo