Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

NASZ NEWS! Jest akt oskarżenia przeciwko burmistrzowi Michałowa. Zarzuty dotyczą przekroczenia uprawnień

Prokuratura Okręgowa w Białymstoku skierowała do tamtejszego sądu rejonowego akt oskarżenia przeciwko Markowi Nazarko Prokurator zarzucił mu przekroczenie uprawnień w celu osiągnięcia korzyści majątkowej oraz nieudostępnienie informacji publicznej.

Facebook/@GminaMichalowo

O stawianych Markowi Nazarko zarzutach Polskie Radio Białystok poinformowało w kwietniu br.:

„W 2006 roku ówczesny wójt gminy Michałowo, a obecnie jej burmistrz, był prywatnie zainteresowany kupnem jednej z nieruchomości. Samorządowi przysługiwało jednak prawo pierwokupu. Prokuratura twierdzi, że włodarz polecił jednej z urzędniczek stosownego przygotowanie pisma w sprawie zakupu. Marek Nazarko miał nabyć nieruchomość”.

Niedługo po tym burmistrz wydał oświadczenie. 

„Zarzuty postawione w tym postępowaniu stanowią wyłącznie subiektywną, nieuzasadnioną ocenę prokuratora prowadzącego to postępowanie”.
- czytamy.

Kilka miesięcy później Prokuratura poinformowała o kolejnym zarzucie. Dotyczył on nieudostępnienia informacji publicznej.


Nazarko ustosunkował się też do tego zarzutu, zrzucając winę na „opieszałość w pracy jedynego w urzędzie informatyka”.

Zwróciliśmy się do Prokuratury Okręgowej w Białymstoku z zapytaniem, na jakim etapie znajduje się postępowanie. Prok. Łukasz Janyst, rzecznik prasowy tamtejszej prokuratury poinformował, że 20 października 2021 r. do Sądu Rejonowego w Białymstoku został skierowany akt oskarżenia. 

„Markowi N. zarzucono popełnienie czynów z art. 231 § 2 k.k. w zw. 12 § 1. k.k. oraz art. 23 ustawy z dnia 6 września 2001 r. o dostępie do informacji publicznej”.
- napisał w przesłanej nam wiadomości rzecznik Łukasz Janyst. 

Chodzi o wspomniane przekroczenie uprawnień oraz nieudostępnienie informacji publicznej. Za pierwszy z tych czynów grozi kara od roku do 10 lat pozbawienia wolności. Z kolei za drugi grozi kara grzywny, ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Portal niezalezna.pl już wcześniej informował o działaniach Marka Nazarko. W ostatnich miesiącach stał się on ulubieńcem totalnej opozycji, która promuje łukaszenkowską narrację o „biednych uchodźcach”. Burmistrz zasłynął m.in. tym, że podczas jednej z wrześniowych sesji Rady Miejskiej na środku sali obrad umieszczono „symboliczną instalację” - koronę cierniową i drut kolczasty. Obecnie Marek Nazarko współpracuje z Jerzym Owsiakiem, który zapowiedział, że WOŚP wybuduje w Michałowie logistyczne centrum pomocy dla imigrantów.

 Źródło: niezalezna.pl

 

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Hubert Kowalski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo