Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Na Ukrainie wojna, a Biedroń pyta Zełenskiego o... LGBT. Ma pretensje, że osoby transpłciowe muszą bronić ojczyzny

Ponad miesiąc temu Parlament Europejski przyjął rezolucję, w której zawarto m.in. wezwanie władz Ukrainy do umożliwienia opuszczenia kraju przez „wszystkie osoby transpłciowe w wieku poboru wojskowego, których płeć jest w dokumentach określona jako męska”. Sprawy nie mógł odpuścić Robert Biedroń, który... napisał list ze skargą do Wołodymyra Zełenskiego.

Na Ukrainie trwa wojna, a Biedroń dalej swoje
twitter.com/@RobertBiedron

„Staję w obronie osób transpłciowych chcących opuścić Ukrainę”

– napisał Biedroń na Twitterze.

"Ukraina chce być członkiem UE, więc..."

To nie koniec. W dalszej części listu Biedroń przypomina, że Ukraina aspiruje do tego, aby stać się państwem członkowskim Unii Europejskiej. Ma dla niej "cenne" wskazówki, co do wdrażania standardów panujących rzekomo w krajach członkowskich.

Ukraińskie władze już teraz powinny rozpocząć wdrażanie europejskich standardów, np. w w dziedzinie obrony mniejszości”

– napisał.

Jak twierdzi Biedroń - w czasie trwania wojny prezydent Zełenski „powinien zwrócić szczególną uwagę na sytuację osób transpłciowych wliczając to kobiety po zmianie płci oraz transpłciowe i interpłciowe kobiety z oznaczoną płcią męską w swoich paszportach”. 

Co więcej, polityk Lewicy podkreśla, że w związku z trwającą na Ukrainie mobilizacją mężczyźni w wieku 18–60 nie mają przyzwolenia na opuszczanie terytorium kraju. To z kolei ma tyczyć się również tej części populacji, o której los martwi się eurodeputowany. 

Trwa wojna, a Biedroń o zmianie płci

Europoseł Lewicy poinformował Zełenskiego również o tym, że na Ukrainie „występuje problem z dostępem do leczenia hormonalnego (dla osób w trakcie zmiany płci – red.)”. 

To jednak nie koniec zmartwień polityka... Jak zaznaczył - mimo, że „Parlament Europejski przyjął rezolucję wzywającą władze Ukrainy do rozwiązania tego problemu, to według naszych doniesień nic w tej sprawie nie zostało zrobione”. 

Rezolucja, której mowa - wyrażająca m.in. troskę o los osób transpłciowych, została przyjęta 26 kwietnia 2022 roku, dokładnie dwa miesiące i dwa dni po wybuchu wojny na Ukrainie.

 Źródło: niezalezna.pl, europa.eu, tvp.info

 

#lewica #Robert Biedroń #Rosja #Ukraina #wojna #Wołodymir Zełenski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo