Marszałek Senatu wciąż bezkarny. Lichocka dla Niezalezna.pl: Licznik Grodzkiego to licznik hańby Platformy Obywatelskiej

- To, że marszałek Senatu jest tchórzem i unika skonfrontowania się z zarzutami, to oczywiście nic nowego. Natomiast to, że jest to tolerowane cały czas przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska pokazuje, jakie standardy faktycznie ma ta partia - powiedziała Joanna Lichocka, posłanka Prawa i Sprawiedliwości w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.

Tomasz Grodzki fot. Fotomag/Gazeta Polska

Marszałek Senatu Tomasz Grodzki wciąż odwleka głosowanie ws. uchylenia mu immunitetu ws. tzw. afery kopertowej. Na portalu Niezalezna.pl znajduje się licznik, który pokazuje, jak długo polityk odwleka głosowanie nad immunitetem. Obecnie wskazuje on na 177 dni.

Licznik hańby 

Sprawę tą w rozmowie z portalem Niezalezna.pl skomentowała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Joanna Lichocka. - Ten licznik jest licznikiem hańby Platformy Obywatelskiej i jej lidera Donalda Tuska - powiedziała.

 

- To, że marszałek Senatu jest tchórzem i unika skonfrontowania się z zarzutami, to oczywiście nic nowego. Natomiast to, że jest to tolerowane cały czas przez lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska pokazuje, jakie standardy faktycznie ma ta partia 

- stwierdziła. 

Kompromitacja PO

- Oczywiście to także mnie nie zaskakuje, bo znamy je z rozmów z restauracji "Sowy i przyjaciele". To jest kompromitujące dla formacji, która wystawiła polityka oskarżonego o korupcje na jedno z najważniejszych stanowisk państwie i odmawia wyjaśnienia tych zarzutów 

- dodała posłanka.

O uchylenie immunitetu marszałka Senatu zawnioskowała Prokuratura Regionalna w Szczecinie już 22 marca. - Prokuratura zamierza postawić Tomaszowi Grodzkiemu cztery zarzuty przyjęcia korzyści majątkowych – w latach 2006, 2009 i 2012 roku. Jak wynika z ustaleń śledztwa, korzyści majątkowe w postaci pieniędzy w złotówkach i dolarach – w wysokości od 1500 do 7000 zł – lekarz przyjmował w kopertach. W zamian zobowiązywał się do osobistego przeprowadzenia operacji lub ich szybkiego wykonania, a także do zapewnienia dobrej opieki lekarskiej - przekazano wówczas.

 Źródło: Niezalezna.pl

 

Adrian Siwek
Wczytuję ocenę...
Komentarze (72)
Ross 15.09.2021 10:06
Ten "Cieć" i tchórz jest tylko potrzebny Tuskowi aby mu drzwi od samochodu otwierał.. Jakie to smutne i poniżające że niby "cieicia" osoba tak się zniża, no tylko do tego został "POwołany"...Wstyd i hańba...
Rocznik1959 15.09.2021 09:26
  • Komentarze: 4893
On się nie zrzeknie immunitetu !!! Doskonale wie, że nabroił, są na to dowody i nikt go nie wybroni, nawet S.tuleja. Po senacie ucieknie w PE i kolejny immunitet.
lucyna.luczak0 15.09.2021 09:13
  • Komentarze: 372
Skończyć z tym LICZNIKIEM HAŃBY PO !!! Niech KUKIZ - 15 wymusi na koalicjańcie rozpisanie referendum w sprawie ZNIESIENIA IMMUNITETU !!!
attacus 15.09.2021 07:20
  • Komentarze: 9603
Jak mnie denerwuje to gadanie w "koło Macieju". Sprawę można załatwić naprawdę w prosty sposób. Rozpisać referendum w sprawie odebrania immunitetów zarówno parlamentarzystom jak i sędziom. Niech odpowiadają przed sądami, jak każdy inny obywatel. Immunitety dziś chronią jedynie przestępców. W tym wypadku referendum jest uzasadnione i łatwo przewidzieć jego wynik, bo nasz Naród świętych krów nie lubi.
Murzyn 14.09.2021 22:36
Jest i będzie.
Zobacz wszystkie »
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo