Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Ekke Overbeek, autor nagonki na Jana Pawła II na marszu Tuska. Nasz reporter zadał mu trudne pytanie

W marszu Donalda Tuska przeciwko Prawu i Sprawiedliwość nie brakuje kontrowersyjnych postaci. Jedną z nich jest holenderski dziennikarz Ekke Overbeek, który znany jest głównie ze swoich ataków na świętego Jana Pawła II na podstawie zeznań komunistycznych donosicieli. Jego obecność na wydarzeniu została zauważona przez reportera Niezalezna.pl, który zapytał go o przyznaną mu nagrodę "Hieny roku".

Ekke Overbeek
Niezalezna.pl

Ekke Overbeek to holenderski dziennikarz, który na podstawie zeznań komunistycznych donosicieli (nietraktowanych poważnie nawet przez esbeków) oskarża św. Jana Pawła II o tuszowanie pedofilii - od lat "specjalizuje się" w tematach dotyczących Polski.

W swoich wcześniejszych tekstach Holender, znany z uwielbienia dla Donalda Tuska, pisał m.in. o "rusofobicznej Polsce", "rusofobie Jarosławie Kaczyńskim" i o ustawianiu Rosji przez PiS "w roli czarnego luda". Za rządów PO/PSL twierdził też, że Rosja i Polska potrzebują siebie nawzajem, chwalił również administrację Tuska za "pragmatyczną" politykę energetyczną wobec Rosji.

Przypominamy, że niedawno z Zarząd Główny Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich (SDP) ogłosił przyznanie tytułów „Hien Roku 2023” Marcinowi Gutowskiemu, autorowi reportażu „Franciszkańska 3” emitowanego w TVN24, oraz Ekke Overbeekowi, autorowi książki „Maxima culpa. Jan Paweł II wiedział” wydanej przez wydawnictwo Agora. Tytuł „Hiena Roku” jest przyznawany przez SDP dziennikarzom, którzy wykazali szczególną nierzetelność i lekceważenie zasad etyki dziennikarskiej.

-  Śledztwo dziennikarskie” przeprowadzone przez Marcina Gutowskiego i Ekke Overbeeka to ahistoryczna interpretacja i ahistoryczna ocena materiałów Urzędu Bezpieczeństwa i Służby Bezpieczeństwa znajdujących się dziś w zasobach archiwalnych Instytutu Pamięci Narodowej. Zdarzenia i dokumenty omawiane w w/w publikacjach dobrane są jednostronnie, a dane osób mających być kluczowymi świadkami w tej sprawie są mimo upływu lat zanonimizowane i przez to niewiarygodne. Dziennikarze Marcin Gutowski i Ekke Overbeek nie przeprosili do tej pory za fundamentalne błędy w swoich publikacjach i nie odnieśli się do miażdżącej krytyki, jaka pojawiła się w mediach po publikacji zarówno reportażu, jak i książki ich autorstwa - napisano w uzasadnieniu. 

Ekke Overbeek znalazł się na trasie marszu Tuska. Reporter Niezalezna.pl zapytał go o tę wątpliwą nagrodę, ale stwierdził, że nie słyszał o tym.

- Nie wiedziałem o tym

– powiedział.

Dopytywany o to "odznaczenie" stwierdził :

- To jest raczej honorowe, skoro tacy ludzie przyznają taki tytuł. Czy tam było słowo nieprawdy? Ja przepraszam, ale jestem w pracy - powiedział i zakończył rozmowę. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

as,Aleksander Mimier
Wczytuję ocenę...
Wideo