Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Kidawa-Błońska "wywaliła" wybory kopertowe. Kaczyński: To była zaplanowana akcja Platformy Obywatelskiej

Stuprocentową winę za to, że wybory korespondencyjne się nie odbyły ponosi Platforma Obywatelska i przedstawiciele partii, która dzisiaj rządzi - zeznał na posiedzeniu komisji ds. wyborów korespondencyjnych prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Jarosław Kaczyński
Maciej Luczniewski - Gazeta Polska

Kiedy pytania prezesowi PiS zadawał poseł SP Michał Wójcik, zacytował on Małgorzatę Kidawę-Błońską, która mówiła o tym, że "wywaliła" wybory kopertowe. Z kolei Borys Budka, także cytowany przez Wójcika, miał mówić o "wyrzuceniu do kosza" wyborów korespondencyjnych. 

- Oczywiście pamiętam ten fragment i to jest jeden z dowodów, pan Budka też się chwalił, że wywalił te wybory, chociaż nie wiem, czy użył tego słowa. To była zaplanowana akcja Platformy Obywatelskiej i przeczenie temu jest przeczeniem rzeczywistości - powiedział Kaczyński.

To co robi przewodniczący Joński to kontynuacja polityki PO opierającej się na jednym, gigantycznym kłamstwie

– dodał lider PiS. Jarosław Kaczyński stwierdził, że gdyby wybory prezydenckie się nie odbyły, to działalność państwowa i wojskowa, stałaby się ułomna. 

Dla przewodniczącego Jońskiego krytyka Platformy Obywatelskiej była niewygodna. Uchylał pytania i wyłączał mikrofon posłom PiS, twierdząc, że zadają "pytania z tezą". - Dlaczego mi pan wyłącza mikrofon? Dlaczego pan przerywa? - mówił poseł Suwerennej Polski Michał Wójcik. 

OGLĄDAJ NA ŻYWO TELEWIZJĘ REPUBLIKA:

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Jarosław Kaczyński #komisja śledcza #wybory kopertowe

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mk
Wczytuję ocenę...
Wideo