Donald Tusk na premiera? Polaków spytano, co o tym myślą. Odpowiedź brzmi: NIE!

Czy Polakom będzie żyło się lepiej, jeśli premierem miałby zostać Donald Tusk? Nie. I tak uważa 47,6 proc. ankietowanych, którzy twierdzą, że "za Tuska" będziemy żyć gorzej. Nic dziwnego, w końcu mogliśmy się już o tym przekonać... Być może w badanych obudziły się niemiłe wspomnienia sprzed kilku lat.

Donald Tusk
Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

W najnowszym sondażu dla Wirtualnej Polski pracownia United Surveys zapytała: "Czy Polakom będzie żyło się lepiej czy gorzej, jeśli do władzy dojdzie opozycja i premierem zostanie Donald Tusk?".

32,4 proc. respondentów oceniło, że z Donaldem Tuskiem w roli premiera Polakom będzie się żyło lepiej (12,2 proc. respondentów wskazało, że "zdecydowanie lepiej", a 20,2 proc. - "raczej lepiej").

"Za Tuska będzie gorzej"

Znacznie więcej ankietowanych, bo 47,6 proc., odpowiedziało, że jeśli na czele rządu stanie Donald Tusk, Polakom będzie żyło się gorzej (18,4 proc. uważa, że będzie "raczej gorzej", a 29,2 proc. - "zdecydowanie gorzej"). Z kolei co piąty ankietowany (20 proc.) nie ma zdania w tej sprawie.

Wśród wyborców PiS aż 99 proc. ankietowanych stwierdza, że Polakom z premierem Donaldem Tuskiem będzie gorzej, a tylko 1 proc. jest niezdecydowanych w tej kwestii.

Ponad połowa wyborców opozycji (57 proc.) uważa, że z Donaldem Tuskiem na czele rządu będzie lepiej, natomiast przeciwnego zdania jest 16 proc. zwolenników partii opozycyjnych. 27 proc. sympatyków opozycji, czyli co czwarty ankietowany, nie wie, jaką wskazać odpowiedź.

Wśród wyborców niezdecydowanych zdania są podzielone. Niewiele mniej, niż co piąty niezdecydowany wyborca (23 proc.) uważa, że z Donaldem Tuskiem jako premierem może być lepiej. Przeciwnego zdania jest 45 proc. niezdecydowanych wyborców. 32 proc. niezdecydowanych nie wie, jaką wskazać odpowiedź.

Sondaż United Surveys dla Wirtualnej Polski został przeprowadzony w dniach 20-22 stycznia 2023 roku metodą CAWI & CATI 50/50 na reprezentatywnej grupie tysiąca Polaków. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Donad Tusk #opozycja #Platforma Obywatelska #polityka #Polska

az
Wczytuję ocenę...
Wczytuję komentarze...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo