Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Tusk zasłuchany w głos byłych ubeków i zomowców? Minister Moskwa: Nie wiem, czy to jest żebranie o tych kilka głosów?

Tusk ma dużą empatię dla oprawców i przestępców, którzy dzisiaj się próbują wybielać. Ja nie wiem, czy to jest żebranie o tych kilka głosów, czy są w tym jakieś inne ukryte cele… -mówiła w rozmowie z Katarzyną Gójską minister klimatu i środowiska Anna Moskwa

Fot. Tomasz Jędrzejowski/ Gazeta Polska

Na spotkaniu w Siedlcach Donald Tusk wysłuchał postulatów byłego funkcjonariusza ZOMO, który żalił się, że choć służył w tej jednostce przez 10 lat, a teraz okazało się, że stracił przywileje. 

Donald Tusk podczas spotkania w Siedlcach obiecał byłemu zomowcowi przywrócenie utraconych przywilejów emerytalnych - jak to sam ujął: „Krzywdy będą naprawione”.

Nie podoba mi się pisowski model, który jest ewidentnie odwetem, jest nieracjonalny. Ile było ludzi bardzo złych, zwyrodniałych bijących? Ja sam miałem przygody z oficerami SB, jeden chciał mnie bić, jeden uderzył, jeden był dość kulturalny. Nie było jednej reguły. Jest bardzo dużo ludzi, którzy niczego złego nie zrobili i komuś się nie chciało sprawdzić. Wszyscy do jednego wora, co jest oczywistą niesprawiedliwością. Dwóch ludzi z bardzo różnych stron, Rozenek i Siemoniak, pracują w duecie i krzywdy będą naprawione (...) Ja z Rozenkiem jestem w stałym kontakcie w tej sprawie.
- powiedział Tusk.

Jak się obliczy jakie to krzywdy i w jaki sposób finansowo można je naprawić to okazuje się, że przeciętnie taki funkcjonariusz ZOMO czy Służby Bezpieczeństwa za to, że terroryzował ludzi - ten akurat jegomość z Siedlec przed przez 10 lat, jak sam o tym powiedział - będzie musiał mieć zwróconych z budżetu państwa ponad 100 tys. zł, a ci którzy kierowali tym terrorem nawet ponad 1 mln 200 tys. zł.
- wyliczała w programie „Sygnały Dnia” na antenie radiowej Jedynki red. Katarzyna Gójska.

Minister Anna Moskwa zwróciła uwagę, że do tej pory Donald Tusk, który deklaruje chęć „naprawiania krzywd” wobec byłych funkcjonariuszy służb PRL, ani słowem nie wspominał o jakichkolwiek rekompensatach dla emerytów i rencistów, którym przez lata rządów ekipy PO-PSL nie podnoszono wysokości świadczeń.

To zdumiewające. Jakoś dziwnie pan Tusk nie wspomniał, że będą rekompensaty dla tych emerytów i rencistów którym przez lata nie podwyższał i nie waloryzował - no poza tymi drobnymi kwotami 5-10 zł - i nie ma empatii dla tej grupy. Natomiast ma dużą empatię dla oprawców i przestępców, którzy dzisiaj się próbują wybielać. Ja nie wiem ,czy to jest żebranie o tych kilka głosów, czy są w tym jakieś inne ukryte cele, ale myślę że społeczeństwo to oceni, jeżeli padają takie deklaracje… Nie wiem, czy to jest program partii no bo na to jest czas. Czekamy wszyscy bardzo na program Koalicji Obywatelskiej. Poza antyPiS-em tego programu nie widzimy.
- mówiła minister Moskwa.


 

 Źródło: Niezalezna.pl, Sygnały Dnia

 

#Tusk #totalna opozycja #ZOMO #emerytura

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo