Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

„Na podwórkach samorządowych bywa łatwiej niż w skali kraju” - Kaczyński apeluje o dalszy rozwój

"NIE" prowadzi do niczego. I to jest aktualne w każdych okolicznościach, ale szczególnie teraz, w trakcie rozpoczynającej się kampanii samorządowej. Te małe ojczyzny to miejsca, w których łatwiej dojść do porozumienia, współpracować, mieć łatwiej wspólny cel. Musimy to wykorzystywać. Tam, to co dzisiaj często w skali kraju wydaje się bardzo trudne, bo nie mówmy, że niemożliwe, tam może być łatwiejsze" - mówił podczas konwencji inaugurującej kampanię Prawa i Sprawiedliwości do wyborów samorządowych, prezes PiS Jarosław Kaczyński.

Kaczyński podczas Konwencji Samorządowej PiS
Bartosz Kalich - Gazeta Polska

Dziś chwilę po godz. 12:00, w związku z nadchodzącymi wyborami samorządowymi, rozpoczęła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości. Uczestniczył w niej prezes ugrupowania - Jarosław Kaczyński, który wskazywał na potrzebę dalszego rozwoju Polski - w szerokim pojęciu. Mówił on o konieczności dalszych inwestycji oraz innowacji.

Transmisja z wydarzenia w tekście poniżej: 

"Jeśli ktoś nas zapyta, czy mamy prawo, jako prawica, powiedzieć, że jesteśmy na 'TAK' dla rozwoju gospodarczego Polski - tak, mamy do tego prawo. Mamy do tego prawo, bo nasze rządy to było 8 lat inwestycji. 8 lat postępu - postępu dla wszystkich Polaków. Postępu, który wszystkim służył"

– wskazał Kaczyński.

I jak tłumaczył: "dlatego te nasze słowa są słowami wiarygodnymi".

"To nasze "TAK" dla pójścia do przodu, dla doścignięcia tych, którzy są jeszcze ciągle przed nami, tych, którzy mieszkają na Zachodzie, to nasze "TAK" musi być bardzo mocne - zawsze, w każdej chwili"

– dodał.

I kontynuował: "NIE" prowadzi do niczego. I to jest aktualne w każdych okolicznościach, ale szczególnie teraz, w trakcie rozpoczynającej się kampanii samorządowej. Te małe ojczyzny to miejsca, w których łatwiej dojść do porozumienia, współpracować, mieć łatwiej wspólny cel. Musimy to wykorzystywać. Tam, to co dzisiaj często w skali kraju wydaje się bardzo trudne, bo nie mówmy, że niemożliwe, tam może być łatwiejsze".

"Robiliśmy wszystko dla lepszego życia"

"Pamiętajmy, że inwestycje, chociażby te z Polskiego Ładu, to były inwestycje dla wszystkich. To były inwestycje, które nie miały żadnego koloru partyjnego. Byliśmy tutaj ogólnonarodowi, ogólnopolscy. Jeśli były jakieś kryteria, to te kryteria odnosiły się tylko do tego, kto więcej potrzebuje, gdzie są większe potrzeby, kto ma mniej i komu trzeba bardziej pomóc"

– przypomniał prezes PiS.

I dodał: "innych kryteriów nie było".

"Wszystko robiliśmy dla Polaków, dla Polski, dla coraz lepszego życia. Chcemy, aby wszyscy Polacy mieli szansę, by zorganizować sobie komfortowe życie. Aby nie był to przywilej dla nielicznych. Tak rozumiemy słowa "wspólnota narodowa". Odrzucamy niechęć do własnej ojczyzny i cała nasza polityka była zawsze na to nastawiona"

– mówił dalej.

Kaczyński zaapelował o "skorzystanie z tej samorządowej szansy, bo tam jest po prostu łatwiej".

"Jednocześnie - tam jest do realizacji pewne bardzo ważne zadanie... Nasi przeciwny mówili, że Polska powinna rozwijać się punktowo. To jest koncepcja, która nigdzie na świecie się nie sprawdziła, my to odrzucaliśmy i będziemy odrzucać"

– powiedział.

"Chcemy, aby Polska rozwijała się bardziej sprawiedliwie. Nie da się stworzyć demokratycznego państwa bez samorządów..." - reasumował.

Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#PiS #Jarosław Kaczyński #Polska #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo