Putin chce przejąć kontrolę nad Zachodem To jego ostateczny celi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Listy PiS na wybory do PE - kiedy będą gotowe?

W czwartek po południu Komitet Polityczny PiS będzie zatwierdzał listy kandydatów ugrupowania na wybory do PE. Rejestracja list być może nastąpi w tym tygodniu. Ponadto w środę na wyjazdowym posiedzeniu zbierze się klub PiS.

Logo PiS
fot. Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Początkowo posiedzenie Komitetu Politycznego PiS planowano na wtorkowe popołudnie, jednak jego członkowie otrzymali informacje o przeniesieniu posiedzenia.

"Komitet ma się jednak odbyć w czwartek. Chyba nie wszystkie województwa przesłały propozycję list"

– przekazał Polskiej Agencji Prasowej jeden z parlamentarzystów PiS.

W poniedziałek ws. list wyborczych spotkało się ścisłe kierownictwo Prawa i Sprawiedliwości.

Głównym tematem czwartkowego spotkania Komitetu ma być kwestia strategii wyborczej oraz list kandydatów. "Będziemy zatwierdzać listy; ich rejestracja nastąpi po zatwierdzeniu przez Komitet Polityczny" - przekazał PAP jeden z członków Komitetu Politycznego PiS. Pytany czy listy będą rejestrowane dopiero po weekendzie, odparł, że "może uda się wcześniej".

Ponadto - PiS planuje na środę wyjazdowe posiedzenie klubu parlamentarnego. Parlamentarzyści mają się spotkać w siedzibie partii przy ul. Nowogrodzkiej.

"Mobilizacja przed kampanią; naturalne, że będą podejmowane tematy związane z eurowyborami"

– powiedział PAP jeden z parlamentarzystów PiS, pytany o cel spotkania.

Szef klubu PiS Mariusz Błaszczak pytany podczas wtorkowej konferencji prasowej w Sejmie o sprawę list wyborczych do PE przyznał, że są one jeszcze przygotowywane. "Sądzę, że do końca tego tygodnia będą gotowe" - powiedział.

Zaznaczył, że o tym, kto znalazł się na listach, PiS będzie informowało, kiedy będą one gotowe. "Będą to silne listy. Zależy nam na tym, aby Polska była reprezentowana w PE przez siły patriotyczne, przez tych, którzy się sprzeciwiają paktowi migracyjnemu, a tacy są politycy PiS; przez tych, którzy się sprzeciwiają zmianie traktatów, bo zmiana traktatów prowadzi do utraty niepodległości przez nasz kraj; przez tych, którzy przeciwstawiają się szalonej polityce, straceńczej polityce związanej z Zielonym Ładem" - powiedział Błaszczak.

Tegoroczne wybory do PE odbędą się w różnych państwach UE 6-9 czerwca. Polacy 9 czerwca będą wybierać 53 posłów do Parlamentu Europejskiego. 

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#PiS #Polska #polityka #Parlament Europejski #wybory

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo