Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Lewica nie odpuszcza tematu aborcji

Minister ds. równości Katarzyna Kotula poinformowała, że klub parlamentarny Lewicy złoży dziś do marszałka Sejmu wniosek o pilne procedowanie i głosowanie ustaw aborcyjnych. Jak dodała - jest to wypełnienie zobowiązań, jakie Lewica złożyła kobietom przed wyborami. Ot, takie są priorytety koalicji rządzącej...?

Katarzyna Kotula
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Podczas wspólnej konferencji prasowej z szefową MRPiPS Agnieszką Dziemianowicz-Bąk i wicemarszałek Senatu Magdaleną Biejat, która odbyła się dziś w Sejmie, Kotula podkreśliła, że koalicja rządząca ma wobec kobiet zobowiązanie złożone przed wyborami parlamentarnymi.

"W imieniu Nowej Lewicy, Partii Razem, naszych wyborczyń, ale także wyborczyń koalicji 15 października, przypominamy, że przyszedł czas, żeby rozliczyć się z tego, o czym wszyscy mówiliśmy w kampanii wyborczej"

– wskazała.

Zdaniem Kotuli każdy dzień zwłoki w procedowaniu ustaw aborcyjnych oznacza nadszarpnięcie zaufanie do rządzących.

"Jako klub parlamentarny Lewicy składamy dzisiaj wniosek do marszałka Sejmu o pilne procedowanie i głosowanie ustaw aborcyjnych" – poinformowała.


W listopadzie 2023 r. Lewica złożyła w Sejmie dwa projekty w sprawie liberalizacji przepisów aborcyjnych. Jeden z nich częściowo depenalizuje aborcję i pomoc w niej, drugi umożliwia przerwanie ciąży do końca 12. tygodnia jej trwania i wprowadza dodatkowe regulacje w zakresie klauzuli sumienia.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#lewica #aborcja #Polska #polityka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
az
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo