Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

„Haniebna dyrekcjo…”. Prof. Czarnek zwrócił się do zarządzających Muzeum IIWŚ w Gdańsku

- Największy skandal w ostatnich tygodniach i miesiącach. Usuwanie z Muzeum II wojny światowej ekspozycji dotyczącej bohaterów narodowych to jawne działanie pod publiczkę proniemiecką. Muzeum II wojny światowej, które było meblowane przez poprzednią władzę przed 2015 rokiem, było aktem oskarżenia wobec Polski - powiedział prof. Przemysław Czarnek odnosząc się od usunięcia z wystawy w Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku materiałów dotyczących rotmistrza Pileckiego, rodziny Ulmów i o. Kolbe.

Prof. Przemysław Czarnek
Zbyszek Kaczmarek - Gazeta Polska

Nowa dyrekcja Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku w nocy z 24 na 25 czerwca br. wyrzuciła z ekspozycji materiały dotyczące rotmistrza Witolda Pileckiego, zabitej za ukrywanie przed Niemcami Żydów rodziny Ulmów oraz zamordowanego w obozie kapłana ojca Maksymiliana Kolbe.

Do tych doniesień odniósł się prof. Przemysław Czarnek. 

"Największy skandal w ostatnich tygodniach i miesiącach. Usuwanie z Muzeum II wojny światowej ekspozycji dotyczącej bohaterów narodowych, zamęczonych przez Niemców – mówimy tutaj o rodzinie Ulmów, św. Maksymilianie Marii Kolbe, ale też o Pileckim, który był męczony przez Niemców, a który przecież ujawniał prawdę o obozach śmierci prowadzonych przez Niemców. To jawne działanie pod publiczkę proniemiecką. Muzeum II wojny światowej, które było meblowane przez poprzednią władzę przed 2015 rokiem, było aktem oskarżenia wobec Polski, a nie wobec Niemców i to był skandal. Zrobiliśmy zmianę, zrobił to Karol Nawrocki. Przywracał on prawdę o II wojnie światowej"

– powiedział polityk.

Czarnek: "Będziemy protestować do skutku" 

Przypomniał, że "Niemcy rozpoczęli II wojnę światową, oni nas bombardowali, oni nas zabijali, oni są winni holokaustu, oni mordowali Żydów i Polaków".

"Będziemy protestować do skutku. Dyrekcja Muzeum II wojny światowej jak i ministerstwo kultury dziedzictwa narodowego natychmiast powinno być zdymisjonowane. Wyobraża sobie pani, żeby Niemcy, Amerykanie czy Włosi usuwali ze swoich muzeów bohaterów narodowych? Dzisiaj to dzieje się w Polsce jawnie, pod rządami Tuska. To jest stuprocentowe wykonywanie polityki proniemieckiej, zaciemniania kart historii II wojny światowej, co Niemcy robią skutecznie od kilkudziesięciu lat"

– zapowiedział.

Następnie zwrócił się do osób obecnie zarządzających muzeum: "Haniebna dyrekcjo Muzeum II wojny światowej, prawdziwe oblicze Polaków to oblicze również rodziny Ulmów zamordowanej w bestialski sposób przez Niemców za to, że ratowali Żydów. Proszę o tym pamiętać. To również św. Maksymilian Kolbe, który oddał swoje życie w Auschwitz za drugiego człowieka. To również rotmistrz Pilecki, który ujawniał prawdę o niemieckich obozach śmierci. Jeśli to nie jest prawda o II wojnie światowej, to proszę natychmiast wyjechać z Polski, bo nie jesteście godni tego, by zarządzać jakimkolwiek muzeum w Polsce. To skandal niebywały".

Prof. Czarnek zaprosił też do wzięcia udziału w proteście pod Muzeum II wojny światowej, który odbedzie się w najbliższy piątek 28 czerwca o godzinie 17.30.

 Źródło: radiozet.pl, niezalezna.pl

 

#Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku #prof. Przemysław Czarnek #Gdańsk #II wojna światowa

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mm
Wczytuję ocenę...
Wideo