Niemcy na czele superpaństwa? Sakiewicz w Telewizji Republika: „To, o czym mówił Glapiński to prawda”

"Niemcy chcą doprowadzić do tego, aby powstało superpaństwo. To jest element programu kanclerza Scholza. Ale takie zdanie ma wielu innych niemieckich polityków. Przewodnicząca Komisji Europejskiej przecież namaściła już Donalda Tuska. Fakty mówią same za siebie, tu jasno widać, że to, o czym mówił prezes NBP jest prawdą" - ocenił redaktor naczelny "Gazety Polskiej" i "Gazety Polskiej Codziennie" Tomasz Sakiewicz na antenie Telewizji Republika.

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Telewizja Republika/pixabay.com

Jak zaznaczył publicysta, podłoże mrzonek Berlina można zauważyć w "demokracji rzymskiej".

"Wygląda na to, że mamy w Europie demokrację rzymską, czyli po pierwsze demokracja istnieje tylko dla obywateli Rzymu, a prawa obywatelskie nabrali najpierw sami Rzymianie a później ci, których Rzymianie przyjęli. Natomiast pozostali demokracji nie mieli. Były różne klasy, niewolnicy, generalnie narody, które miały nad sobą rzymski but, rzymskie legiony, jeśli się buntowały"

- przyznał.

"Efekty tego widzimy w dzisiejszej UE, bo to jest to samo myślenie"

- mówił dalej.

"Rzesze nawiązywały do republiki rzymskiej i oni budują dziś IV Rzeszę, w której zabrania się pewnym narodom UE demokratycznych wyborów"

 - dodał.

Sakiewicz wytłumaczył, jak mogłoby to wyglądać, gdyby faktycznie ze struktur unijnych zostało utworzone jego wielkie superpaństwo - na czele z Niemcami.

"Nie pozwalano by podejmować ważnych decyzji. Jakaś wspólnota może decydować o przebiegu chodnika, byle on nie zagrażał interesom Niemiec. Nie wolno natomiast decydować o rzeczach poważnych, infrastrukturalnych, o bezpieczeństwie, o ekonomii to są już rzeczy zarezerwowane dla centrali, która się będzie znajdować w Berlinie".

Amerykanie dostrzegli niepokojące zjawisko?

Zdaniem redaktora, Amerykanie zmienili sposób sprawowania polityki zagranicznej. 

"Co teraz się zmieniło? Rozdzieliła się polityka niemiecka i amerykańska. Amerykanie stawiają na Polskę i Ukrainę, odbudowują gospodarkę z Wielką Brytanią. A tymczasem Niemcy ujawnili się jako ułani od Putina. Zawsze nimi byli, ale teraz Amerykanie zaczęli to dostrzegać"

- mówił.

Przyznał również, iż wielu Niemców chce wrócić do kontaktów z Rosją - sprzed 24 lutego. 

Cała rozmowa w oknie poniżej. Polecamy!

 

 

 

 Źródło: Telewizja Republika, niezależna.pl

 

#Niemcy #Unia Europejska #polityka

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo