Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Ejchart i Bodnar ogłosili swojego "kandydata" na prokuratora krajowego. Ma nim być Dariusz Korneluk z LSO

Dariusz Korneluk, członek Lex Super Omnia, został ogłoszony "kandydatem" na prokuratora krajowego przez Marię Ejchart, wiceszefową resortu sprawiedliwości. Kierownictwo MS ogłosiło "konkurs" pomimo faktu, iż w świetle prawa prokuratorem krajowym dalej jest Dariusz Barski.

Maria Ejchart, Adam Bodnar
screen - youtu.be/7h_fXIJHUNA

Mimo tego, iż zgodnie z prawem prokuratorem krajowym jest Dariusz Barski, Adam Bodnar podjął decyzję o przeprowadzeniu "konkursu" na to stanowisko. Dziś komisja konkursowa wysłuchiwała kandydatów. Następnie po godzinie 17:00 odbyła się konferencja prasowa, na której Adam Bodnar wraz z Marią Ejchart ogłosili nazwisko osoby, która ma zostać "kandydatem" na prokuratora krajowego. 

" Staramy się w działalności ministerstwa sprawiedliwości pokazywać, ze należy nam przejrzystości, otwartości. Zależy nam na tym, by w sposób możliwie dostępny dla obywateli podejmować decyzje. Dlatego też obrady komisji konkursowej przebiegały w taki sposób, że każdy mógł się z nimi zapoznać"

– mówił Bodnar.

Szef resortu sprawiedliwości mówił też, że dla niego osobiście przeprowadzenie konkursu "jest ważne, bo w pewnym sensie to oznacza trochę częściowo ograniczenie własnej władzy".

"W przypadku prokuratora krajowego ustawa przewiduje, że prokuratora powołuje prezes rady ministrów na wniosek prokuratora generalnego. Musi być uzyskana opinia pana prezydenta. Tak stanowi ustawa o prokuraturze. To stworzenie tego konkursu jest po to, by społeczeństwo mogło zapoznać się z kandydatami"

– przekonywał.

Następnie głos zabrała Ejchart, która podała nazwisko kandydata na prokuratora krajowego. 

"Jesteśmy po pięciu godzinach bardzo intensywnej dyskusji na temat wizji prokuratury w Polsce: na tym czym ma być prokuratura, jak prokuratorzy mają pracowa. To był dzień merytoryczny. Następnie komisja udała się na naradę i dwie godziny komisji zajęła dyskusja na temat tego, kto jest najlepszym kandydatem ze wszystkich zgłoszonych. Decyzją zespołu przy podziale głosów 4:3 naszą rekomendację otrzymał pan prokurator Dariusz Korneluk"

– oświadczyła.

Dariusz Korneluk to prokurator należący do stowarzyszenia Prokuratorów Lex Super Omnia.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Adam Bodnar #Maria Ejchart #Dariusz Korneluk

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo