Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

Bodnar zlekceważył wyrok TK, dziś musiał się tłumaczyć. Pytanie zadał reporter TV Republika

Adam Bodnar uznał za "nieistniejący" wyrok TK zakazujący mu uniemozliwianie wykonywania uprawnień przez prokuratora krajowego Dariusza Barskiego. Polityk został zapytany o tę kwestię przez reportera TV Republika. Bodnar nie miał sobie nic do zarzucenia oraz powoływał się na swoje "opinie prawne".

Adam Bodnar
screen - youtu.be/7h_fXIJHUNA

Zabezpieczenie TK ws. Prokuratury Krajowej 

15 stycznia br. Trybunał Konstytucyjny nakazał prokuratorowi generalnemu powstrzymanie się od działań uniemożliwiających wykonywanie uprawnień przez prokuratora krajowego Dariusza Barskiego; wstrzymał też decyzję o powołaniu Jacka Bilewicza na p.o. prokuratora krajowego. Tamto postanowienie sędzi TK Krystyny Pawłowicz wydano na kanwie skargi konstytucyjnej, jaką w TK złożył tego samego dnia Barski.

Sam minister sprawiedliwości prokurator generalny nie zastosował się jednak do wyroku TK, bo uznał go za "nieistniejący". Szef MS został zapytany o brak respektowania wyroku TK przez reportera TV Republika podczas konferencji prasowej. 

"Jak zapewne pan redaktor się zorientował, jakieś 3-4 tygodnie temu wydałem oświadczenie, które stwierdza, że postanowienie zabezpieczające wydane przez panią Krystynę Pawłowicz uznaję za nieistniejące ze względu na to, że pani Krystyna Pawłowicz nie powinna orzekać w tej sprawie, gdyż była osobą, która uczestniczyła w przyjęciu ustawy o prokuraturze. Po drugie, pan Dariusz Barski w tej sytuacji nie mógł skorzystać ze skargi konstytucyjnej, ponieważ nie wyczerpał dostępnych środków odwoławczych, jaką jest normalna droga sądowa"

– oświadczył Bodnar.

Gdy reporter zwrócił mu uwagę, że powinien najpierw wykazać, że sędzia Pawłowicz była nieobiektywna, Bodnar odpał: "Przed chwilą to wykazałem i jak prawdopodobnie się pan zapoznał z argumentacją, która była wtedy przedstawiona, zostały przedstawione odpowiednie opinie prawne, których treść i argumenty podzielam".

 



Źródło: niezalezna.pl

 

#bezprawie Tuska #Adam Bodnar #Dariusz Barski

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mm
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo