Przekaż 1,5% na media Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy! Dowiedz się więcej »

Polacy czują się bezpiecznie. Minister Brudziński dziękuje służbom

"Trudno wymarzyć sobie bardziej satysfakcjonujące badanie na koniec mojej pracy w MSWiA, brawa i podziękowania dla służb" - napisał na Twitterze szef MSWiA Joachim Brudziński, odnosząc się do sondażu CBOS, zgodnie z którym 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce żyje się bezpiecznie.

Joachim Brudziński
fot. Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Brudziński jest jednym z ministrów, którzy w niedzielnych wyborach zdobyli mandat do Parlamentu Europejskiego. Pojadą tam też m.in. wicepremier Beata Szydło, minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska, szefowa MEN Anna Zalewska, minister ds. pomocy humanitarnej Beata Kempa, a także rzeczniczka rządu Joanna Kopcińska. Oznacza to konieczność zmian w rządzie.

Minister Joachim Brudziński ma powody do zadowolenia na koniec swojej rządowej misji. Wyraził to na Twitterze.

W ten sposób odniósł się do kwietniowego badania CBOS, w którym zapytano Polaków, czy ich zdaniem Polska jest krajem, w którym żyje się bezpiecznie. 89 proc. odpowiedziało na to pytanie twierdząco, 8 proc. wypowiedziało się negatywnie, zaś 3 proc. nie miało w tej kwestii zdania.

Jeszcze większy wzrost pozytywnych opinii nastąpił w odpowiedziach na pytanie o to, czy miejsce: dzielnica, osiedle lub wieś, w których mieszkają badani, można nazwać bezpiecznym i spokojnym. Twierdząco na to pytanie odpowiedziało 98 proc. badanych, co oznacza wzrost w stosunku do poprzedniego roku o pięć punktów proc.

"W długookresowej perspektywie widać, że sytuacja w tym zakresie znacząco się poprawiła, zwłaszcza od początku XXI wieku, kiedy prawie co trzeci badany nie czuł się bezpiecznie w swojej okolicy. Obecnie obserwujemy rekordowo wysokie poczucie bezpieczeństwa w miejscu zamieszkania, które nie występowało nigdy dotąd"

- zauważyli autorzy badania.

Do wyników badania odniosła się na na Twitterze również Komenda Główna Policji.

Badanie "Aktualne problemy i wydarzenia" przeprowadzono metodą wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo (CAPI) w dniach 4–11 kwietnia 2019 roku na liczącej 1064 osoby reprezentatywnej próbie losowej dorosłych mieszkańców Polski

 

 Źródło: PAP, niezalezna.pl

 

#MSWiA #Joachim Brudziński #CBOS #sondaż #bezpieczeństwo

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Moduł komentarzy jest w trakcie przebudowy.
redakcja
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo