Sprawdź gdzie kupisz Gazetę Polską oraz Gazetę Polską Codziennie Lista miejsc »

Powstaje Komitet Społeczny „Żądamy Reformy Sądów”. PODAJ DALEJ

Zapowiadana na niedzielę 30 lipca na godzinę 15:00 demonstracja poparcia dla rządu i reformy sądownictwa została odwołana.

Piotr Galant/Gazeta Polska
Zapowiadana na niedzielę 30 lipca na godzinę 15:00 demonstracja poparcia dla rządu i reformy sądownictwa została odwołana. W rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski wyjaśnia, że  jej pomysłodawcy organizatorzy chcą wyciszyć emocje i dać czas rządzącym do pracy nad ustawami..

Jak dowiedział się portal niezalezna.pl powołany zostanie "Komitet Żądamy Reformy Sądów”, który wystąpi z apelem do władz o jak najszybsze przeprowadzenie reformy sądownictwa.

- Aby wyciszyć emocje, odwołujemy demonstrację, zaplanowaną początkowo na niedzielę 30 lipca o godzinie 15:00. Chcemy dać rządzącym spokojny czas do pracy nad ustawami o KRS i SN. Choć odwołujemy demonstrację uliczną, żeby wesprzeć rządzących i pokazać, że społeczeństwo chce reformy sądownictwa, powołujemy "Komitet Żądamy Reformy Sądów”, który wystąpi z listem do pana Prezydenta RP Andrzeja Dudy, pani premier Beaty Szydło, ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro oraz posłów i senatorów, o to, by w jak najkrótszym czasie powstały projekty ustaw o KRS i SN. Pod listem w tej sprawie będziemy zbierać podpisy Polaków. Chcemy ich zebrać milion – tłumaczy w rozmowie z portalem niezalezna.pl Adam Borowski.

Skład komitetu oraz treść apelu ma zostać ogłoszona 26 lipca.

Do poparcia apelu zaprasza Komitet Społeczny „ŻĄDAMY REFORMY SĄDÓW", który tworzą Kluby „Gazety Polskiej”, działacze „Solidarności”, działacze organizacji młodzieżowych oraz byli więźniowie polityczni.

Inicjatorzy akcji zbierania podpisów wyjaśniają, że pod treścią apelu do rządzących będzie można podpisać się w sposób tradycyjny, w formie papierowej (zbierane przez różne środowiska patriotyczne), jak i w formie elektronicznej przez internet. W tym celu udostępniona ma być specjalna strona internetowa, na której będzie można wyrazić swoje poparcie dla tej inicjatywy.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Prawo i Sprawiedliwość #Beata Szydło #rząd #reforma sądownictwa #Andrzej Duda #Sąd Najwyższy #KRS

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

rz
Wczytuję ocenę...
Wideo