Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,Krzysztof Karnkowski
24.06.2026 07:30

Szczyt bezczelności, nie odbudowy

Prezydent Karol Nawrocki nie został zaproszony na gdański szczyt poświęcony odbudowie Ukrainy.

Odcięcie głowy państwa od europejskich liderów to wspólna decyzja polskiego rządu i strony ukraińskiej. Intryga ludzi Tuska i Zełenskiego, który zresztą się na to spotkanie nie wybiera, przekornie wzmocni pozycję Nawrockiego. Po ostatnich wydarzeniach we Lwowie, kiedy to polska firma została oszukana z czynnym udziałem władz miasta, widzimy wyraźnie, jak ma wyglądać polsko-ukraińska współpraca. Dlatego też w Gdańsku nie powinni zjawić się również przedsiębiorcy. A przynajmniej bardzo bym się na ich miejscu zastanowił. Minister Marcin Przydacz mówił, że tak naprawdę konferencja posłuży tylko szukaniu pieniędzy dla Zełenskiego. W Polsce znalazł ich już wystarczająco wiele, by uznać, że nie musi się z nami liczyć. Czas to zmienić.

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej

AKTUALNE PETYCJE

NAJNOWSZE