Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
,​Krzysztof Czabański,
22.09.2014 09:26

Mistrzostwo Komorowskiego

To, że istnieje możliwość prawna, by kodować transmisje mistrzostw w tak popularnych wśród społeczeństwa dyscyplinach sportowych jak siatkówka, pokazuje, że system dostępu do informacji w Pols

To, że istnieje możliwość prawna, by kodować transmisje mistrzostw w tak popularnych wśród społeczeństwa dyscyplinach sportowych jak siatkówka, pokazuje, że system dostępu do informacji w Polsce jest ciągle źle skonstruowany. 

Media nie są typowym biznesem – jak np. budowa cementowni. Oprócz chęci zysku muszą także realizować misję i wychodzić naprzeciw oczekiwaniom społecznym. Te normy etyczne, które powinny je obowiązywać, zostały ewidentnie złamane przez Polsat. Pojawiły się pogłoski, że za zakodowaniem transmisji rozgrywek stał Donald Tusk. Nie wiem, czy tak było, ale od strony politycznej wygląda to tak, że były już premier transmisje zakodował, a dobry ojciec narodu – prezydent – odkodował finał, dzięki czemu będą go mogli zobaczyć wszyscy telewidzowie. Trzeba przyznać, że jest to marketingowe mistrzostwo świata obozu prezydenckiego.

Wesprzyj niezależne media

Ten materiał powstał dzięki wsparciu Czytelników. Pomóż nam pisać dalej