Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Proces o satyryczną okładkę „Gazety Polskiej”. Tusk wezwany do osobistego stawiennictwa

16 czerwca 2023 r., g. 12:00, s. 208 w Sadzie Okręgowym w Warszawie przy Al. Solidarności 127 odbędzie się sprawa z powództwa Donalda Tuska przeciwko Gazecie Polskiej i Tomaszowi Sakiewiczowi. Planowane jest przesłuchanie Donalda Tuska i Tomasza Sakiewicza. Przedmiotem sporu jest okładka tygodnika „Gazeta Polska” z 20 lipca 2022 r., która odnosiła się do tekstu Piotra Lisiewicza „Gott mit uns, czyli były demokrata Tusk. By wygrać, musi nas znowu zgnoić i ubrudzić”.

Planowane jest przesłuchanie Donalda Tuska i Tomasza Sakiewicza
Fot. Tomasz Jdrzejowski/ Gazeta Polska

Okładka i tekst, do którego się odnosiła, dotyczyła wypowiedzi Donalda Tuska, w której lider Platformy Obywatelskiej mówił: „wierzysz w Boga, nie głosujesz na PiS”. Donald Tusk wielokrotnie powtarzał te słowa - także w tym roku, podczas spotkania w Sosnowcu, gdzie do PiS dodał jeszcze Konfederację. 

satyryczna okładka tygodnika "Gazeta Polska"redakcja / Gazeta Polska

Satyryczna okładka z „Gott mit uns” do tego stopnia nie spodobała się Tuskowi że zdecydował się on wytoczyć pozew Tomaszowi Sakiewiczowi. Redaktor naczelny „Gazety Polskiej” podkreśla, że okładka była satyryczna i przypomina słowa Tuska o „poczuciu humoru” (w odniesieniu do wulgarnych haseł na transparentach podczas marszu 4 czerwca), podkreślając, że sam pozywa za satyrę na swój temat.

Na pierwszej rozprawie przesłuchiwany był Piotr Lisiewicz, autor okładkowego tekstu. Podczas pierwszej rozprawy sędzia oddalił wnioski stron, m.in. ten Tuska o powołanie biegłego grafika, który miałby wyjaśnić czy dokonano przeróbki przy "cieniu pod nosem, na kształt wąsika Adolfa Hitlera". Oddalony został też wniosek o przesłuchanie trzech historyków. 

 Źródło: Niezalezna.pl

 

#Donald Tusk #Tomasz Sakiewicz #pozew #sąd #proces

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Piotr Łukawski
Wczytuję ocenę...
Wideo