Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

TV Republika rośnie w siłę! Sakiewicz: „Jako stacja, jesteśmy trochę jak Polska po zaborach. Sklejamy się!”

"Tutaj trzeba wyraźnie powiedzieć - istniejemy dzięki naszemu zespołowi oraz naszym widzom. Zespołowi w różnych działach. Jesteśmy trochę jak Polska po zaborach - sklejamy to medium z różnych mentalności, różnych kultur" - mówił na antenie Telewizji Republika red. naczelny "Gazety Polskiej" oraz szef Telewizji Republika - Tomasz Sakiewicz.

Tomasz Sakiewicz
Zrzut ekranu - Telewizja Republika

Po bezprawnym przejęciu mediów publicznych w grudniu, Telewizja Republika odnotowała gwałtowne wzrosty oglądalności. Te, mimo upływu już kilku miesięcy, cały czas utrzymują się na wysokim poziomie, z tendencją rosnącą.

"Bez nas demokracja byłaby fikcją"

Dziś temat ten nieco rozszerzył szef stacji - Tomasz Sakiewicz.

W kontekście panującego od pewnego czasu "monopolu informacyjnego", Sakiewicz przyznał: "my, jako Telewizja Republika, jesteśmy inni. Jesteśmy od tego, żeby było co wybrać".

"Nie mam takiej ambicji - i nigdy nie miałem - jako naczelny Republiki, żeby wszyscy się z nami zgadzali. Lubię takich, którzy się ze mną nie zgadzają, ale potrafią dyskutować. Najczęściej jednak takie osoby uciekają"

– wskazał.

I jak zaznaczył - "my naprawdę nie jesteśmy po to, aby zmieniać poglądy, bo żadne medium na świecie nie zmienia poglądów. Media mają pokazać rzeczywistość tak, jak potrafią - o ile jest uczciwie. Jeśli nie zgadzamy się z danym przekazem, przełączamy stację. Na tym to polega... Bez nas demokracja dzisiaj byłaby fikcją, bo pokazujemy tę rzeczywistość inaczej niż inni".

Szef Republiki podkreślił też, że sukces stacji to zasługa zarówno jej pracowników, jak i wiernej rzeszy widzów.

"Jesteśmy trochę jak Polska po zaborach - sklejamy to medium z różnych mentalności, różnych kultur. Jest stary zespół Republiki - liczny, który w większości został. Jest nowy zespół, którzy przyszedł z TVP, nie godząc się na cenzurę, która tam zapanowała, bądź zostali wyrzuceni stamtąd. Oczywiście, wszyscy są przyzwyczajeni do innego sposobu działania, do innych technologii, do innych sposobów organizacji, do innych wynagrodzeń. My byliśmy stacją, która nigdy dobrze nie płaciła i zawsze mówiłem, że do nas nie można przyjść po to, żeby robić karierę finansową. Staramy się płacić godziwie, ale nigdy nie mieliśmy takich środków, jak inne media prywatne czy publiczne. Zawsze woleliśmy inwestować w zasięgi. Sukces Republiki to są zasięgi..."

– podkreślił.

Wspomniał też o tym, jak trudne były początki...

"Od zawsze próbowałem to tłumaczyć, że budujemy rzecz najważniejszą, że najważniejsze jest to, aby móc włączyć stację. Po co, skoro były media publiczne? Po to, że kiedyś może ich zabraknąć. Wtedy trzeba będzie mieć na co przełączyć. Dochodziliśmy do tego przez lata"

– mówił Sakiewicz.

I dalej - "średnio miesięcznie rozbudowywaliśmy nasz zasięg o średnio 1/4 procenta. Przez kilkanaście lat zrobiło się z tego ponad 60 proc. zasięgu technicznego. Jest również tak, że jeżeli ktoś z Państwa chce oglądać Republika - to da radę. Można ją włączyć na kilka sposób. Jesteśmy dostępni na każdym satelicie, prawie w każdej kablówce, jesteśmy w połowie kraju na Multiplexach - tych lokalnych, które wykupiliśmy legalnie. Są teraz takie możliwości".

Jak dodał - możliwe jest także oglądanie Republiki dzięki działającej 24/7 relacji live na platformie YouTube. 

"2. telewizja informacyjna w Polsce"

Jak wskazują liczne zestawienia - Telewizji Republika jest obecnie 2. telewizją informacyjną w Polsce (pod względem oglądalności), a 1. jeśli chodzi o polski kapitał. 

"Wśród telewizji ogólnie jesteśmy w pierwszej piątce - wśród tych największych. Biorąc pod uwagę w tym zestawianiu Polsat, TVN 24, TVP 1. My się w tej piątce mieścimy. Mimo tego, że większość tamtych stacji działa również naziemnie w całej Polsce. To pokazuje ogromną siłę Republiki"

– mówił Tomasz Sakiewicz.

Przypomniał także o najnowszym przedsięwzięciu Republiki - sklepie internetowym z gadżetami. 

"Spodziewałem się tutaj sukcesu i nie byłem zaskoczony. Apelowałem nawet o wrzucenie większej ilości towaru, który teoretycznie miał wystarczyć na tygodnie, miesiąc. Wszystko sprzedało się w zaledwie kilka godzin. Taka jest siła Republiki. Jak ktoś przyjdzie do nas z reklamą, gwałtowanie rosną mu obroty i o tym mówią wszyscy reklamodawcy"

– przyznał.

Jeśli chcą Państwo zakupić upominki z logiem TV Republika, można zrobić to tutaj: https://sklep.tvrepublika.pl


Oglądaj Telewizję Republika na żywo:

 

 Źródło: niezalezna.pl, Telewizja Republika

 

#Tomasz Sakiewicz #Telewizja Republika #Polska #media

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Anna Zyzek
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo