Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Nagrody Wartości i Wrażliwości Telewizji Republika. Wyjątkowa gala! Wyróżnienia dla ludzi o wielkim sercu

Uroczysta Gala wręczenia Nagród Wartości i Wrażliwości zorganizowana przez Telewizję Republika była wspaniałym wydarzeniem na kilku płaszczyznach. Doceniono organizacje, które czynią wiele dobra dla drugiego człowieka, a także Mikołaja Pawlaka - Rzecznika Praw Dziecka, tak potrzebnego w dzisiejszych czasach. Był też jubileusz, jakiego często się nie świętuje: kariera wielkiej artystki Haliny Frąckowiak trwa już 60 lat!

Laureaci gali Telewizji Republika
fot. Anna Zyzek/Niezalezna.pl

Gala wręczenia nagród Wartości i Wrażliwości Telewizji Republika rozpoczęła się od fenomenalnego występu Haliny Frąckowiak, która pokazała, że wciąż jest w fantastycznej formie. Było to na pewno mocne wejście w telewizyjną galę. A był to dopiero początek: niesamowita artystka pojawiała się wielokrotnie na scenie, m.in. ze słynnym hitem "Bądź gotowy dziś do drogi". Gotowa jest z pewnością Telewizja Republika - droga prowadzi do serc widzów!

Istotna zmiana w Telewizji Republika. "Odzyskujemy tę porę dla Polski"

Prezes Telewizji Republika Tomasz Sakiewicz w swoim wystąpieniu mówił nie tylko o przyznawanych tego wieczoru nagrodach, ale też o ramówce jesiennej i o tym, że "telewizja to bezwzględna walka o widza".

- Medium to coś co łączy ludzi - wskazał redaktor Sakiewicz. - Chcemy docenić tych, którzy potrafią pomagać. Bo to, że przez telewizję można pomagać, to wiadomo. Ale można zrobić coś więcej: docenić tych, którzy tę pomoc organizują - dodał.

Przyszedł też czas na ramówkę i zmiany, jakie zajdą na antenie Telewizji Republika. Najważniejsza z nich dotyczy... serwisu informacyjnego, który będzie można obejrzeć pół godziny później niż dotychczas. Pora jest nieprzypadkowa.

Dokonałem jednej bardzo radykalnej zmiany na własną odpowiedzialność. Mieliśmy do tej pory nasz program informacyjny o 18:30 i jak się kończył to widzowie przełączali... Zachęcam: zamiast zatruwać sobie głowę o 19:00, można obejrzeć solidny serwis informacyjny. Odzyskujemy tę porę dla Polski!

– stwierdził Sakiewicz.

Redaktor naczelny nie krył radości, że wzrost oglądalności Republiki w ciągu dwóch lat to jest kilkaset procent, "szczególnie w tej nieszczęsnej grupie komercyjnej".  Mówił: - Przybywa nam ludzi trochę młodszych, to jest też pewien sukces.

Tomasz Sakiewicz zwrócił też uwagę na sukces Telewizji Republika w internecie, ze szczególnym uwzględnieniem serwisu Youtube.

Listy do uczestników uroczystości skierowali premier Mateusz Morawiecki, marszałek Sejmu Elżbieta Witek, minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek oraz minister rolnictwa i rozwoju wsi Robert Telus.

Nagrody Wartości i Wrażliwości Telewizji Republika

  • W kategorii WARTOŚCI nagrodę odebrało Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej.

To organizacja, która od 25 lat niesie pomoc osobom niepełnosprawnym i ich opiekunom. Dba również o sferę duchową. - W tym roku już po raz 32. wyruszyła na Jasną Górę pielgrzymka osób niepełnosprawnych, którą organizuje to stowarzyszenie - przypomniała w laudacji Magdalena Bałkowiec, zastępca redaktora naczelnego Telewizji Republika.

Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiejfot. Anna Zyzek / Niezalezna.pl

Prezes organizacji Łukasz Owczarek powiedział, że członkowie stowarzyszenia są dumni z tego, że otrzymali taką nagrodę. - 500 osób niepełnosprawnych jest codziennie na zajęciach, w domach. To duża organizacja, w której człowiek jest najważniejszy.Dla nas katolicki etos to szacunek, rzetelność, otwartość - powiedział.

  • W kategorii WRAŻLIWOŚCI nagrodę odebrała Fundacja Kapucyńska

Wydawanie codziennych posiłków, warsztaty z kulturą czy pomoc psychologiczna - to tylko nieliczna część działalności tej organizacji, która dąży do zniesienia głodu, ubóstwa i bezdomności, ochrony życia i zdrowia oraz wyrównywania szans osób zagrożonych wykluczeniem społecznym.

Fundacja Kapucyńskafot. Anna Zyzek / Niezalezna.pl

- Nie oczekiwaliśmy takiego zaszczytu. To dla nas dużo znaczy. Ale chciałam podziękować naszym wolontariuszom, dzięki którym codziennie udaje nam się sprostać ciężkiej pracy, a także naszym darczyńcom, których jest mnóstwo i którzy są z nami od wielu lat. Wpłacają czasami po 5 złotych, ale te 5 złotych musi dla nich dużo znaczyć. Dzięki tej wpłacie mamy obiad dla kolejnej osoby. Dziękuję darczyńcom i wolontariuszom. Jest nas ponad setka - powiedziała Katarzyna Tsiantos, prezes fundacji.

  • W kategorii WARTOŚCI I WRAŻLIWOŚCI nagrodę odebrał Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak

W laudacji na cześć laureata redaktor Adrian Stankowski przypomniał, że Rzecznik Praw Dziecka uświadomił wszystkim, że to dziecko ma prawo do rodziców - taty i mamy.

Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlakfot. Anna Zyzek / Niezalezna.pl

- Niezwykle rzadko się zdarza połączenie prawnika z wartościami i wrażliwością, tym bardziej dziękuję (...) Zwykle pojawiam się tam, gdzie instytucje, wymiar sprawiedliwości czy dorośli, rodzice - zawodzimy. Wtedy się pojawiam. To codzienna, od rana do nocy, służba moja i moich pracowników, by spojrzeć na te akta - mówił Rzecznik Praw Dziecka. Dodał, byśmy wychowali dzieci na prawych ludzi, bo "to będzie nasz największy kapitał".

Wspaniały jubileusz Haliny Frąckowiak

Podczas gali wyróżniona została także Halina Frąckowiak: jej błyskotliwa kariera sceniczna trwa już 60 lat. Minister kultury i dziedzictwa narodowego Piotr Gliński docenił diwę polskiej estrady jako artystkę kompletną i wyróżniającą się wokalistkę. Otrzymała ona najwyższe odznaczenie: złoty medal "Zasłużony Kulturze Gloria Artis". Galę zakończył fantastyczny koncert artystki.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Telewizja Republika #Gala Telewizji Republika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Kowalczyk
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo