Rząd w tajemnicy przygotowuje przyjęcie masowej fali migrantów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Gala Wartości i Wrażliwości. Premier: budowa solidarnego społeczeństwa to zadanie, które nie kończy się nigdy

Od 8 lat budujemy Polskę solidarną i sprawiedliwą. To wartości, o których urzeczywistnienie walczyło wiele pokoleń naszych rodaków. Marzenie o nich nieśli spadkobiercy republikańskich i demokratycznych tradycji naszej wspólnoty. Oddawali za nie życie bohaterowie podziemia niepodległościowego, wypisali je na sztandarach ludzie Solidarności i wielu, wielu innych, którzy nie wątpili, iż stanowią one fundament wolności i pomyślnego rozwoju naszej ojczyzny - napisał w liście do uroczystej gali Wartości i Wrażliwości organizowanej przez Telewizję Republika, premier Mateusz Morawiecki.

List premiera Mateusza Morawieckiego do uczestników Gali Wartości i Wrażliwości
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Premier w liście do uczestników gali zauważył, że Telewizja Republika po raz drugi organizuje galę Wartości i Wrażliwości, podczas której przyznawane są nagrody za wyjątkową empatię oraz troskę wobec innych.

Żałuję, że tego wieczoru nie mogę być z państwem i osobiście pogratulować każdemu z laureatów tegorocznej edycji. Wszystkich obecnych na uroczystości serdecznie pozdrawiam i zapewniam o mojej pamięci - napisał szef rządu.

Wrażliwość jest cechą, bez której trudno wyobrazić sobie życie społeczne. Osoby nią obdarzone to prawdziwy skarb. Nie mam wątpliwości, że każdy z nas chciałby mieć kogoś takiego obok siebie, a także w środowisku, w którym funkcjonuje. Takie osoby stanowią najgłębszy fundament społeczeństwa

– napisał premier Morawiecki w liście.

Jak dodał, rząd PiS od 8 lat buduje Polskę solidarną i sprawiedliwą.

To wartości, o których urzeczywistnienie walczyło wiele pokoleń naszych rodaków. Marzenie o nich nieśli spadkobiercy republikańskich i demokratycznych tradycji naszej wspólnoty. Oddawali za nie życie bohaterowie podziemia niepodległościowego, wypisali je na sztandarach ludzie Solidarności i wielu, wielu innych, którzy nie wątpili, iż stanowią one fundament wolności i pomyślnego rozwoju naszej ojczyzny. Wraz z upływem czasu jesteśmy coraz bardziej świadomi, że budowa prawdziwie solidarnego społeczeństwa jest zadaniem, które nie kończy się nigdy. Zdajemy sobie sprawę, że aby je dobrze wypełniać , konieczne jest wzmacnianie postaw troski o drugiego człowieka. Realizować ten cel mogą jedynie ludzie nieobojętni, przeniknięci duchem służby i braterstwa, którzy wokół siebie czynią dobro. Dlatego z serca dziękuję twórcom nagrody Wartości i Wrażliwości, że postanowili wskazywać nam właśnie takich ludzi, że chcą honorować tych, których postawy stanowią przykład dla innych. W ten sposób możemy w naszej codzienności dostrzec szlachetność i piękno człowieczeństwa. Przybliżamy się również do realizacji naszego wielkiego marzenia o, nie tylko solidarnej i sprawiedliwej, ale również duchowo silnej Polsce

– napisał Mateusz Morawiecki.

Premier zakończył swój list gratulacjami dla laureatów.

 Źródło: Telewizja Republika, niezalezna.pl,

 

#gala #Telewizja Republika

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo