W najnowszym wydaniu tygodnika „Gazeta Polska” (dostępnym w kioskach od środy 31 lipca) znaleźć można obszerny artykuł na temat współczesnego starcia cywilizacji. Dorota Kania przypomina, że w ostatnich miesiącach nie ma tygodnia, by w mediach nie pojawiła się informacja dotycząca profanacji katolickich symboli religijnych i obiektów sakralnych, co często jest przedstawiane jako „wizja artystyczna”.
Tęczowa Matka Boska, parodia Mszy świętej, wulgarne znieważanie symboli religijnych – to coraz częściej używane metody do walki z Kościołem katolickim. Posługują się nimi osoby, które publicznie mówią o wojnie z nienawiścią i deklarują tolerancję. W rzeczywistości ta retoryka ma doprowadzić nie do „pokoju”, lecz do zmarginalizowania roli Kościoła w życiu publicznym oraz stygmatyzacji chrześcijan. Bo są przeszkodą w zniszczeniu naszej cywilizacji.
- zapowiada w czołówkowym artykule Dorota Kania.
Grzegorz Wierzchołowski w artykule „Kto stoi za białostocką prowokacją” zauważa, że zarówno zachodnie, jak i polskie media wykorzystały sytuację do ataku na „ultrakonserwatywny” rząd PiS i „homofobiczną” prawicę.
„Wiele wskazuje jednak na to, że mieliśmy do czynienia ze starannie przygotowaną prowokacją polityczną”.
- podkreśla dziennikarz.
Natomiast Jacek Liziniewicz w swoim artykule koncentruje się na burzy wokół naklejek dołączonych do poprzedniego numeru „Gazety Polskiej”
„Jeśli czytacie Państwo ten tekst, to oznacza, że plan środowiska LGBT się nie udał, a cenzura w Polsce jeszcze nie wróciła.”
- takimi słowami rozpoczyna swój tekst Jacek Liziniewicz.
Piotr Lisiewicz z kolei ujawnia, jak sojusznicy Biedronia masowo prześladowali gejów. W artykule opublikowano wypowiedzi polityków SLD, którzy odpowiadają na pytania redaktorów tygodnika o to, co robili w czasie Akcji „Hiacynt” .
Szczególnej uwadze polecamy dodatek historyczny - 75. rocznica Powstania Warszawskiego.
Od wielu lat w „Gazecie Polskiej” publikujemy specjalne dodatki historyczne z okazji rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. Zawsze unosimy to wydarzenie do rangi wyższej – uważamy bowiem, że ten zryw to kolejny, piękny dowód na to, iż Polacy są narodem z ducha wolnym i niezawisłym.
- napisał we wstępie do dodatku szef działu historia tygodnika "Gazeta Polska" Tomasz Łysiak
Gazeta Polska - tygodnik niepodległego Polaka