Tortury zemstą za naruszenie wpływów » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Kaleta mówił w Radiu Zet o cenzurze sądu ws. Bońka. Dziennikarka unikała tematu

Piotr Nisztor, dziennikarz śledczy „Gazety Polskiej” dostał roczny zakaz publikowania tekstów na temat Zbigniewa Bońka, prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej. O skandalicznej decyzji warszawskiego sądu powiedział dzisiaj na antenie Radia Zet wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Prowadząca audycję dziennikarka... nie podjęła tematu!

Zbigniew Boniek
Jan Środa/Gazeta Polska

Przewodniczący I wydziału cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie sędzia Rafał Wagner 27 sierpnia wydał postanowienie zakazujące dziennikarzowi "Gazety Polskiej" Piotrowi Nisztorowi publikacji treści związanych ze Zbigniewem Bońkiem.

Wczoraj opublikowaliśmy listę wymienionych w postanowieniu tematów, których nie wolno poruszać dziennikarzowi w związku z Bońkiem. Za każdorazowe złamanie tego zakazu Nisztorowi grozi kara 5 tys. zł.

Temat zakazu jaki od sądu dostał Piotr Nisztor - pisania na temat Prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej Zbigniewa Bońka chciał dziś na antenie Radia Zet podjąć wiceminister sprawiedliwości Sebastian Kaleta. Bezskutecznie.

Podczas audycji dziennikarka Radia Zet Beata Lubecka zapytała o cenzurę. Minister Kaleta stwierdził, że jest jej przeciwny.

Choćby wczoraj krytykowaliśmy rozstrzygnięcie Sądu Okręgowego w  Warszawie, w którym sędzia Rafał Wagner zabronił Piotrowi Nisztorowi z „Gazety Polskiej” przez rok pisania o Zbigniewie Bońku. To jest kuriozalne rozstrzygnięcie i godzi w wolność słowa. Dziwię się, że Radio Zet o tym nie mówi w swoich wiadomościach

- powiedział minister Kaleta.

Reakcja dziennikarki Zetki? Nie podjęła tematu i jakby nigdy nic przeszła do kolejnych spraw.

O sprawie mówił wczoraj podczas konferencji prasowej redaktor naczelny "Gazety Polskiej".

Z przypadkiem tak rozległej, tak agresywnej cenzury jeszcze się nie spotkałem

– mówił wczoraj na konferencji prasowej Tomasz Sakiewicz.

Od kilku miesięcy Piotr Nisztor na łamach „Gazety Polskiej” i „Gazety Polskiej Codziennie” publikuje artykuły dotyczące wątpliwości wokół funkcjonowania Polskiego Związku Piłki Nożnej, kierowanego przez Zbigniewa Bońka, byłego piłkarza Widzewa Łódź i Juventusu Turyn. 27 sierpnia 2020 r. sędzia Rafał Wagner z I Wydziału Cywilnego Sądu Okręgowego w Warszawie podjął decyzję o nałożeniu na dziennikarza rocznego zakazu publikowania treści dotyczących Bońka. Nakazał mu również usunięcie tych już opublikowanych na portalu YouTube oraz Twitter.

 Źródło: niezalezna.pl

 

#Radio Zet #Sebastian Kaleta #Gazeta Polska #PZPN #Zbigniew Boniek #zakaz #Piotr Nisztor

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mg
Wczytuję ocenę...
Wideo