Wsparcie dla mediów Strefy Wolnego Słowa jest niezmiernie ważne! Razem ratujmy niezależne media! Wspieram TERAZ »

​Polska potrzebuje programu 75 plus. Czy gospodarkę stać na darmowe leki?

„Nawet 20 proc. Polaków w podeszłym wieku nie wykupuje przepisanych im przez lekarzy lekarstw, bo zwyczajnie ich na to nie stać. Rządowy program zapewniający darmowe leki osobom powyżej 75.

Tomasz Hamrat/Gazeta Polska
„Nawet 20 proc. Polaków w podeszłym wieku nie wykupuje przepisanych im przez lekarzy lekarstw, bo zwyczajnie ich na to nie stać. Rządowy program zapewniający darmowe leki osobom powyżej 75. roku życia ma to zmienić. Program 75 plus to jednak realna pomoc nie tylko dla najstarszych pacjentów, ale też wielka szansa dla polskiej gospodarki“ - pisze „Gazeta Polska Codziennie”.

94 proc. Polaków popiera pomysł wprowadzenia darmowych leków dla seniorów – wynika z badania CBOS. Nic więc dziwnego, że zainteresowanie tematem jest ogromne. Dziś w warszawskim Domu Dziennikarza odbyła się debata: „Czy polską gospodarkę stać na darmowe leki?”, zorganizowana przez „Gazetę Polską”. Jak podkreślił redaktor naczelny „GP” Tomasz Sakiewicz, darmowe leki są jednym z tematów najczęściej poruszanych przez czytelników w korespondencji z redakcją.

W Polsce jest ok. 3 mln osób powyżej 75. roku życia. – To właśnie te osoby mają największe problemy z dostępem do leków – mówił obecny na debacie minister zdrowia Konstanty Radziwiłł. Różne statystyki pokazują, że nawet 20 proc. Polaków w podeszłym wieku nie stać na wykupienie wszystkich leków. Według Juliusza Bolka z Instytutu Biznesu lekceważenie w poprzednich latach problemów starszych i ubogich Polaków było „cichą eutanazją”.

Więcej w środowym wydaniu „Gazety Polskiej Codziennie”

Poniżej nagrania z debaty:
 

 Źródło: Gazeta Polska Codziennie

 

#leki #Gazeta Polska #debata

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Dorota Łomicka
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo