Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Kolejne gwiazdy odchodzą z TVN24. Robert Górski: Stacja niszczy niewinnego człowieka

Robert Górski zrezygnował z udziału w "Szkle kontaktowym" stacji TVN24. Jak przekazał, jest to wyraz solidarności z Krzysztofem Daukszewiczem, który stał się ofiarą hejtu po jednym z programów. "Stacja niszczy niewinnego człowieka i dlatego nie chcę tego wspierać swoją obecnością" - stwierdził Górski.

W ramach solidarności z Krzysztofem Daukszewiczem odchodzi z TVN24
Autorstwa Ja Fryta - Flickr: Robert Górski, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=26895523 | Fot. Piotr Galant / Gazeta Polska

Pod koniec "Szkła kontaktowego" z 15 maja br. Krzysztof Daukszewicz zapytał dziennikarza stacji Piotra Jaconia - który jest ojcem deklarującego transpłciowość dziecka -"jakiej płci on dzisiaj jest?". Zarówno prowadzący, jak i towarzyszący mu wówczas Tomasz Sienacki oraz stacja TVN24 wystosowali w tej kwestii przeprosiny.

Pomimo tego, iż stacja z Wiertniczej nie zdecydowała o zwolnieniu satyryka, taką decyzję podjął on sam. Na Facebook'u Dauszkiewicz przekazał, że dziękuje osobom, które okazały mu wsparcie, ale "uważam, że po tym, co przeżyłem ja i moja rodzina w ciągu ostatnich tygodni, nic już nie będzie takie samo".

Padł ofiarą hejtu

W swoim poście opisał, że stał się ofiarą hejtu oraz oskarżeń o homofobię i transfobię. Tłumaczył, że incydent nie był zamierzony i od razu za niego przeprosił. "Nie miałem złych intencji. Piotr Jacoń nie uznał, jak mówił "pokątnych" przeprosin, ale jak miałem to zrobić? Poszedłem po programie i przeprosiłem. Później, gdy dzwonił do mnie, szybko okazało się, że nie dzwoni, by zażegnać konflikt, tylko napisać kolejny manifest" - zaznaczył.

"I mam niestety nieodparte wrażenie, że sam się na swój krzyż wdrapał, bo nikt go tam nie powiesił. A już na pewno nie ja, ani moja rodzina, która nie może się pozbierać po hejcie, na który nas skazał. I mam także nieodparte wrażenie, że z ofiary zamienił się dość szybko w kata, i że ma to gdzieś"

– stwierdził Daukszewicz. Jak dodał, "jeśli tak ma przebiegać nauka tolerancji, to ja w czymś takim nie zamierzam uczestniczyć".

"Stacja niszczy człowieka"

Solidarność z Daukszewiczem wykazał inny współtwórca "Szkła kontaktowego", Robert Górski. Swoją decyzję przekazał w mailu do współpracowników programu.

"Tą drogą w ramach solidarności z Krzysztofem i w ramach niezgody na podobieństwo TVN24 do TVP Info, jako gość "Szkła..." bardzo dziękuję za gościnę. Stacja niszczy niewinnego człowieka i dlatego nie chcę tego wspierać swoją obecnością. Dziękuję Tomku i Wojtku. Będę was miło wspominać, podobnie jak pozostałych, których poznałem dzięki 'Szkłu..."

– napisał w korespondencji Górski.

 

 Źródło: wirtualnemedia.pl, niezalezna.pl

 

#Robert Górski #Szkło kontaktowe #TVN24

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Mateusz Święcicki
Wczytuję ocenę...
Wideo