Wojna w PSL zagrozi Tuskowi » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Sprawdzasz to kupując kosmetyki?

Nie jest żadną tajemnicą, że do najbardziej dobroczynnych składników pielęgnacyjnych należą antyoksydanty. Warto zatem planując zakupy kosmetyczne zaopatrzyć się w preparaty zawierające witaminy C i E, a także retinol czy kwas hialuronowy. Każdy z tych składników pomaga zachować zdrowy i promienny wygląd cery. Ale uwaga! Bardzo często zupełnie nie zwracamy uwagi na analizę składu kosmetyków, a szkoda… W codziennej pielęgnacji warto unikać produktów, które pięknie pachną i wspaniale się pienią. To właśnie one zazwyczaj z naturalną pielęgnacją mają niewiele wspólnego i pełne są sztucznych substancji.

kinkate/pixabay

Witamina C w kosmetykach do twarzy ma wszechstronne działanie zarówno odmładzające, jak i upiększające. Jej stosowanie pozwala znacznie poprawić kondycję skóry dzięki jej działaniu antyoksydacyjnemu.

Przedwczesne starzenie się skóry, powstawanie zmarszczek i przebarwień powodują wolne rodniki. Z pomocą przychodzą antyoksydanty. Należy do nich między innymi nieoceniona witamina C. Składnik uwielbiany przez dermatologów. Działa przeciwutleniająco, jest fantastyczna na przebarwienia, poprawia kondycję skóry.
- wyjaśnia Marta Krupińska, autorki książki „#Polish beauty. Przewodnik naturalnej pielęgnacji dla Polek”.

Do innych składników, których używanie pozytywnie wpływa na wygląd cery, należą: resweratrol i witamina E. Warto także pamiętać, że kwas hialuronowy, stosowany zewnętrznie, ma działanie przeciwstarzeniowe.

Resweratrol czy witamina E działają przeciwutleniająco i opóźniają proces starzenia. Ważnym składnikiem, który powinien znaleźć się w pielęgnacji, jest też kwas hialuronowy. Ten zawarty w kosmetykach nie działa tak jak ten stosowany w medycynie estetycznej. W kosmetykach działa powierzchniowo, wygładzając skórę.
- tłumaczy autorka przewodnika naturalnej pielęgnacji Polek.

Dla osób, które borykają się z trądzikiem i niedoskonałościami cery, zbawienny może okazać się retinol. Codzienne stosowanie preparatów, które go zawierają, może pomóc w rozwiązaniu niektórych skórnych przypadłości.

Retinol świetnie sprawdza się przy cerze trądzikowej. Ma także działanie przeciwstarzeniowe, a więc wygładza zmarszczki, pobudza naturalną odnowę skóry. Może podrażniać, chociaż teraz jest coraz więcej kosmetyków z roślinnymi odmianami retinolu, które są hipoalergiczne.
- wyjaśnia ekspertka.

Wiele kobiet podczas kosmetycznych zakupów sugeruje się głównie pięknym zapachem i kolorem produktu. Eksperci i kosmetolodzy ostrzegają jednak, że stosowanie nadmiernie pieniących się preparatów nie zawsze korzystnie wpływa na stan cery. Zazwyczaj w ich skład wchodzą sztuczne substancje, które mogą uczulać i podrażniać.

W codziennej pielęgnacji warto unikać wszystkiego, co sprawia, że kosmetyk pięknie pachnie, wspaniale się pieni i ma fantastyczny kolor. To są na ogół sztuczne substancje zapachowe, barwniki i substancje pieniące, czyli tzw. SLS-y. Mogą działać alergicznie. Obecnie coraz więcej kobiet cierpi z powodu skóry alergicznej. Lepiej zapobiegać niż leczyć.
- wyjaśnia Marta Krupińska.

 Źródło: niezalezna.pl, lifestyle.newseria.pl

 

#uroda #zdrowie #kosmetyki #porady #styl życia #kosmetyczka

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo