Podziel się swoim 1,5% podatku na wsparcie mediów Strefy Wolnego Słowa. Dziękujemy za solidarność! Dowiedz się więcej »

Kraśko przez lata jeździł bez prawka. Wstawił się za nim Żakowski: "Wybitni ludzie jak Kraśko są skarbem"

"Super Express" ujawnił, że jeden z najpopularniejszych prezenterów TVN Piotr Kraśko, został skazany za prowadzenie auta bez uprawnień. Dziennikarza w obronę brał już Roman Giertych. Teraz za Kraśką wstawia się Jacek Żakowski. – Wybitni, utalentowani ludzie jak Piotr Kraśko, są skarbem publicznym – mówił publicysta "Polityki" i TOK FM dodając, że „profesjonaliści, jak wszyscy inni ludzie, popełniają w życiu prywatnym błędy i jak inni ponoszą za nie kary”. – Celebryci, jak Kraśko, i tak ponoszą dodatkową karę, bo ich grzechy są publicznie dyskutowane, więc dochodzi zakłopotanie i wstyd. To pewnie jest największa kara – wypalił.

Piotr Kraśko
youtube.com/printscreen

Jak poinformował "Super Express", prezenter TVN został zatrzymany do rutynowej policyjnej kontroli na początku kwietnia. Podczas kontroli okazało się, że Kraśko nie posiada prawa jazdy już od kilku lat. 

Osoba znająca sprawę przekazała "SE", że prokuratura postawiła dziennikarzowi zarzuty, a Kraśko przyznał się do winy i został skazany na 7,5 tys. zł i kolejny rok zakazu prowadzenia pojazdów.

W obronę dziennikarza TVN wziął Roman Giertych, adwokat znany z zagorzałego popierania opozycji. 

"Odczepcie się od Kraśki! To jego prywatna sprawa. Nikomu krzywdy nie zrobił. Poniósł przewidzianą prawem karę i tyle. Każdego kto w tej sprawie ma inne zdanie zachęcam do wyrażenia go. Ban murowany".

Fakty bez Kraśki

Najprawdopodobniej TVN zaczął wyciągać konsekwencje wobec swoich pracowników. Według zapowiedzi, wczorajsze "Fakty" miał poprowadzić Kraśko. Tak się jednak nie stało.

Ostatecznie, za sześć lat prowadzenia auta bez prawa jazdy Kraśko... przeprosił na Instagramie.

Wiele razy w tym miejscu używałem słowa dziękuję za to, że są Państwo tutaj. Dzisiaj chcę i powinienem użyć innego słowa. Prowadzenie samochodu bez prawa jazdy nigdy nie powinno się wydarzyć i jakiekolwiek usprawiedliwienia tego nie zmienią

- stwierdził.

Jak podaje Wirtualnemedia.pl, TVN Grupa Discovery nie zamierza wyciągać konsekwencji dyscyplinarnych wobec Piotra Kraśki . Oświadczenie dziennikarza kończy więc sprawę.

„Kluczowe dla firmy jest to, że Kraśko naruszył przepisy poza miejscem pracy i bez związku z nią, a wskutek jego działań nikt nie ucierpiał”

– wynika z informacji wirtualnemedia.pl.

Kolejny obrońca

Publicysta "Polityki" i TOK FM Jacek Żakowski tłumaczył Kraśkę w rozmowie z wirtualnemedia.pl. Ocenił, że mamy populistyczną nagonkę na elity profesjonalne - lekarzy, prawników, dziennikarzy. „To jedno z największych zagrożeń publicznych” – przekonywał, broniąc dziennikarza TVN przed krytyką.

Usiłował przekonać, że sprawa sześcioletniej jazdy samochodami Kraśki bez prawa jazdy nie ma związku z działalnością zawodową prowadzącego "Fakty" TVN.

– Kraśko, jeżdżąc z prawem jazdy, jest tak samo świetnym dziennikarzem, jak bez prawa jazdy. To samo dotyczy innych profesjonalistów, z wyjątkiem zawodowych kierowców i polityków, którzy z wielu względów powinni być jak żona Cezara

– mówił Żakowski.

Jego zdaniem Kraśko nie powinien ponosić zawodowych konsekwencji wydanego przez sąd wyroku.

– Profesjonaliści, jak wszyscy inni ludzie, popełniają w życiu prywatnym błędy i jak inni ponoszą za nie kary. Jeśli nie sprzeniewierzają się profesjonalnej solidności, nie ma powodu, dla którego należałoby kary rozciągać na pracę. Celebryci, jak Kraśko, i tak ponoszą dodatkową karę, bo ich grzechy są publicznie dyskutowane, więc dochodzi zakłopotanie i wstyd. To pewnie jest największa kara

– tłumaczył publicysta „Polityki”.

Jacek Żakowski doszedł do wniosku, że tak utalentowani ludzie jak Piotr Kraśko „są skarbem publicznym”.

"Nie ma wielu takich. Jeśli będziemy marnowali ich pochopnie, to skażemy się na beztalencia i sami się ukarzemy" – dodał.

 

 Źródło: niezalezna.pl, wirtualnemedia.pl

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
Michał Gradus
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo