Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Zmarł mężczyzna z wielonarządowym nowotworem zakażony koronawirusem

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest jednoimiennym szpitalem zakaźnym, zmarł 60-letni mężczyzna zakażony koronawirusem. Pacjent cierpiał na wielonarządowy nowotwór.

Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/Lolame/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Dziś rano rzecznik Dolnośląskiego Urzędu Marszałkowskiego Michał Nowakowski poinformował, że w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu zmarł 60-letni pacjent zakażony koronawirusem, przewieziony tam z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc.

„Mężczyzna był w ciężkim stanie z wielonarządowym nowotworem, który był przyczyną śmierci”

- powiedział Nowakowski.

60-letni pacjent trafił do szpitala zakaźnego z Dolnośląskiego Centrum Chorób Płuc we Wrocławiu, gdzie do niedzieli zakażenie koronawirusem stwierdzono u 46 osób, z czego 35 to personel medyczny, w tym torakochirurdzy, anestezjolog, pulmonolog, pielęgniarki i salowe. Zakażenie stwierdzono tam także u 11 pacjentów.

Urszula Małecka, rzeczniczka Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu poinformowała, że w szpitalu hospitalizowanych jest obecnie 45 pacjentów z COVID-19. Cztery osoby są na OIOM-ie. Łącznie w szpitalu zakaźnym we Wrocławiu hospitalizowane są 83 osoby.

Według informacji przekazanych w niedzielę przez służby wojewody dolnośląskiego na terenie województwa dolnośląskiego odnotowano 234 przypadki zachorowania na COVID-19, z czego – jak podaje Dolnośląskie Urząd Wojewódzki - czterech pacjentów zmarło.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#koronawirus #Wrocław #nowotwór

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo