Wyszukiwanie

Wpisz co najmniej 3 znaki i wciśnij lupę
Koronawirus

Zgony na Covid-19: Brazylia wyprzedziła Włochy

Na Covid-19 zmarło w Brazylii ponad 34 tysiące osób - poinformowało ministerstwo zdrowia tego kraju. Tym samym, jeśli chodzi o liczbę zgonów, Brazylia wyprzedziła Włochy i jest na trzecim miejscu za USA i Wielką Brytanią.

Autor: mg

Według brazylijskiego resortu zdrowia w ostatnich 24 godzinach na Covid-19 zmarły kolejne 1 473 osoby. W tym czasie zarejestrowano blisko 31 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem.

Od początku epidemii w Brazylii potwierdzono oficjalnie 614 941 przypadków koronawirusa. 34 021 osób zmarło.

Brazylia jest już na trzecim miejscu na świecie, jeśli chodzi o liczbę zgonów, za USA i Wielką Brytanią, i na drugim, za USA, pod względem liczby zakażonych.

Według wielu ekspertów rzeczywista liczba infekcji w tym kraju jest znacznie wyższa.

Trzeci raz z rzędu odnotowano w Brazylii rekordową dobową liczbę zgonów, po 1349 i 1262 w poprzednich dniach.

Autor: mg

Źródło: niezalezna.pl, PAP

Wesprzyj niezależne media

W czasach ataków na wolność słowa i niezależność dziennikarską, Twoje wsparcie jest kluczowe. Pomóż nam zachować niezależność i kontynuować rzetelne informowanie.

* Pola wymagane