Rewolucja seksualna w podstawówkach » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Tylko para młoda i świadkowie na ślubach

Tylko para młoda, dwoje pełnoletnich świadków i ewentualnie fotograf mogą uczestniczyć w ceremonii zawarcia związku małżeńskiego w bielskim USC – podał magistrat. Decyzję podjęto z uwagi na zagrożenie epidemiologiczne związane z koronawirusem.

Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com/virandek/creativecommons.org/publicdomain/zero/1.0/deed.pl

Bielski USC podał, że wprowadzone zostały obostrzenia w obsłudze klientów. Przyjmowane bezpośrednio są jedynie osoby w sprawach rejestracji zgonów oraz urodzeń. Wcześniej trzeba jednak uzgodnić wizytę pod numerami telefonów: (33) 4701207 lub (33) 4701201.

We wtorek na sesji zebrała się bielska rada miejska. Na sali obowiązywały obostrzenia. Jak wyjaśnił rzecznik magistratu Tomasz Ficoń, nie było zaproszonych gości, widzów oraz dziennikarzy. Z uwagi na zagrożenie nie uczestniczył w niej prezydent Bielska-Białej Jarosław Klimaszewski. Oglądał obrady przez internet. Naczelnicy poszczególnych wydziałów wchodzili na salę tylko w trakcie omawiania punktu, który ich dotyczył. Poproszono też starszych wiekiem radnych, by nie uczestniczyli w obradach. „Chodzi o to, by uzyskać kworum przy ograniczeniu zagrożenia” – wyjaśnił Ficoń.

Przewodniczący rady Janusz Okrzesik powiedział, że przy wejściu radni otrzymali pojemniki z żelem, którym mogli dezynfekować ręce. Zaapelował także, by zachowali bezpieczną odległość od siebie. Okrzesik wyjaśnił, że programie obrad znalazły się jedynie te projekty uchwał, które trzeba było bez zwłoki rozpatrzyć.

Obostrzenia zwiększył Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej. Jego rzecznik Anna Szafrańska poinformowała, że placówka do odwołania zawiesiła działalność Zakładu Rehabilitacji. Wprowadzone zostały też zmiany w pracy m.in. poradni specjalistycznych i Zakładu Diagnostyki Obrazowej.

Osoby, które mają ustalone terminy wizyt w poradniach specjalistycznych, mogą uzyskać pomoc za pośrednictwem systemu teleinformatycznego lub telefonicznie. W ramach takich porad można uzyskać e-recepty oraz e-zwolnienia. Osobiste wizyty możliwe są jedynie po uprzedniej konsultacji telefonicznej z lekarzem danej specjalności. Dotyczy to przypadków wykonania niezbędnych procedur oraz procedur związanych z uczestnictwem w programie lekowym”

– wyjaśniła rzecznik szpitala.

Świadczenia laboratoryjne będą wykonywane tylko na podstawie pilnych skierowań oraz w sytuacjach, gdy okażą się niezbędne dla osób objętych programem lekowym. „Tomografia komputerowa, rezonans magnetyczny, USG i RTG wykonywane będą tylko w sytuacjach pilnych” – dodała Szafrańska. Podobne ograniczenia dotyczą pracowni endoskopii. Gastroskopie, kolonoskopie wykonywane będą w sytuacjach ratujących życie, jak przykładowo krwotok.

W placówce obowiązuje całkowity zakaz odwiedzin. Szpital zmienił godziny przekazywania paczek hospitalizowanym pacjentom. Od wtorku personel danego oddziału odbiera je codziennie w godzinach od 17.00 do 18.00.

Szpital Wojewódzki w Bielsku-Białej to największa i jedna z najbardziej nowoczesnych placówek na południu. Posiada m.in. 17 oddziałów i 19 poradni specjalistycznych.

 



Źródło: niezalezna.pl, PAP

#slub #urząd #Bielsko-Biała #szpital #koronawirus

redakcja