Czy rząd Tuska ma Wielki plan rozbrojenia Polski » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Plażowanie w reżimie sanitarnym? Tu wolne miejsce wskażą... semafory

Kilkadziesiąt portugalskich gmin w rozpoczynającym się sezonie kąpieliskowym skorzysta z semaforów. Urządzenia świetlne mają informować o istnieniu wolnych miejsc na plaży, a operatorzy urządzeń strzec dystansu społecznego pomiędzy wczasowiczami.

pixabay.com/ddzphoto

Wśród gmin, które do czwartku potwierdziły zastosowanie sygnalizacji świetlnej informującej o wolnym miejscu na plaży, są m.in. popularne wśród zagranicznych turystów kurorty turystyczne Cascais oraz Albufeira.

Według ocen dziennika “Jornal de Noticias” semafory pojawią się również na plażach w rejonie miast Mafra, Setubal, Sintra oraz na położonej w aglomeracji Lizbony Costa de Caparica.

Gazeta wskazała również, iż wraz z przedłużaniem się pandemii w pobliżu popularnych portugalskich kąpielisk szybko przybywa nowych inwestycji w domy jednorodzinne.

“Już po pierwszej fali koronawirusa w wielu miejscach wybrzeża nasiliło się zjawisko kupowania terenów pod budowę domów. Inwestorami są głównie osoby, które wcześniej rezydowały w miastach. Po ponad roku od początku Covid-19 na świeżo zakupionych terenach trwają zaawansowane prace budowlane”

- powiedział mieszkający w podlizbońskim kurorcie Ericeira Francisco Sena.

Dodał, że zarówno w rejonie Ericeiry, jak w popularnym wśród zagranicznych turystów regionie Algarve w ciągu ostatniego półrocza doszło do drastycznego wzrostu cen materiałów budowlanych.

 Źródło: PAP, niezalezna.pl,

 

#wakacje #turystyka #plaża #koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

bm
Wczytuję ocenę...
Wideo