Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

We Francji najwięcej zakażeń od początku epidemii

W ciągu ostatniej doby we Francji wykryto 94 124 nowych zakażeń koronawirusem - przekazały w piątek władze medyczne. Drugi dzień z rzędu liczba nowych infekcji jest największa od wybuchu pandemii niemal dwa lata temu.

pixabay.com

W czwartek informowano o 88 tys. nowych zakażeń. W szpitalach leczonych jest blisko 16 tys. chorych na Covid-19; ich liczba jest najwyższa od siedmiu miesięcy.

Średnia dzienna liczba zakażeń, do których doszło w ciągu ostatnich 7 dni wynosi ponad 66 tys. W ciągu ostatniego miesiąca ten wskaźnik zwiększył się trzy razy.

W ciągu ostatniej doby we Francji zmarło też 167 zakażonych osób. Pandemia pochłonęła w tym kraju w sumie 122 462 ofiar.

W poniedziałek odbędzie się spotkanie sztabu kryzysowego oraz rządu poświęcone sytuacji epidemicznej - zapowiedział w piątek prezydent Emmanuel Macron.

Władze Francji planują likwidację możliwości uzyskania zaświadczenia sanitarnego dzięki negatywnemu wynikowi badania na obecność SARS-CoV-2 - pisze Reuters. Dodaje, że po planowanej na pierwszą połowę stycznia zmianie przepisów wstęp do restauracji, kin czy innych miejsc publicznych wymagających certyfikatu byłby możliwy tylko dla osób zaszczepionych przeciw Covid-19.

Rząd ma nadzieję, że ten krok przyspieszy kampanię szczepień i pomoże w walce z wariantem Omikron. We Francji 20 proc. wszystkich nowych infekcji wywołanych jest szybko szerzącym się wariantem Omikron - mówił w czwartek minister zdrowia Olivier Veran.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Francja #koronawirus

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

mt
Wczytuję ocenę...
Wideo