Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Niemcy nie chcą zniesienia wszystkich restrykcji pandemicznych

Większość Niemców odrzuca natychmiastowe zniesienie pozostałych jeszcze środków ochrony przed koronawirusem, np. noszenia maseczek w środkach transportu. Prawie dwie trzecie uważa, że pandemia Covid-19 jeszcze się nie skończyła - wynika z sondażu instytutu YouGov na zlecenie agencji dpa.

pixabay

64 proc. respondentów twierdzi, że pandemia się dla nich nie skończyła, a tylko 31 procent uważa, że jest już ona historią. Z kolei 23 procent jest zdania, że pandemia skończy się dopiero w 2023 roku, a 41 procent spodziewa się nawet, że nie skończy się ona w przyszłym roku.

41 procent uczestników sondażu opowiada się za natychmiastowym zniesieniem obowiązku noszenia maseczek w dalekobieżnym i lokalnym transporcie publicznym; 52 procent jest temu przeciwnych. 27 procent uważa, że obowiązek powinien zostać zniesiony dopiero w trakcie 2023 roku, a 25 procent chce nawet, by przez cały przyszły rok w autobusach i pociągach noszone były maseczki.

W Niemczech w pociągach dalekobieżnych i autobusach do 7 kwietnia obowiązuje noszenie maseczek FFP2. W przypadku transportu lokalnego kraje związkowe mają wolną rękę. Bawaria i Saksonia-Anhalt zniosły już ten wymóg, a w Szlezwiku-Holsztynie wygasa on z końcem roku - przypomina w czwartek portal RND.

Tylko 32 procent ankietowanych popiera natychmiastowe zniesienie obowiązkowej izolacji osób zakażonych. 29 procent chciałoby, żeby tak się stało w przyszłym roku. 31 proc. badanych opowiada się za tym, by zasady kwarantanny obowiązywały co najmniej do końca 2023 roku.

 

 Źródło: pap Niezalezna.pl

 

#Niemcy #koronawirus #pandemia

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
as
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo