Tajemnice sędziego, agenta Łukaszenki » więcej w Gazecie Polskiej! CZYTAJ TERAZ »

Gdzie mogą zostać wprowadzone obostrzenia? Rzecznik rządu odpowiada

Rzecznik rządu pytany był dziś o możliwość wprowadzenia lockdownów regionalnych. - Jeżeli będziemy wprowadzać obostrzenia, to w miejscach, w których faktycznie system służby zdrowia jest niewydolny - mówił Piotr Müller. Dodał, że są takie miejsca, które już takie ryzyka stwarzają.

Zdjęcie ilustracyjne
Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska

Pytany w poniedziałek w Polsat News, o możliwość wprowadzenia obostrzeń regionalnych, Müller powiedział, że każda taka decyzja pociąga za sobą konsekwencje w różnych aspektach. "Czyli na przykład lockdowny wiążą się z ograniczeniami gospodarczymi, negatywnymi efektami gospodarczymi" - podkreślił rzecznik rządu.

"Jeżeli będziemy wprowadzać obostrzenia, to w miejscach, w których faktycznie system służby zdrowia jest niewydolny. Są takie miejsca, które już takie ryzyka stwarzają"

- podkreślił.

"I wtedy będzie tak, że limity, które obowiązują, nie obowiązują osób zaszczepionych" - wyjaśnił. Podkreślił, że takie zasady są również w obowiązujących przepisach. "Część osób o tym zapomina dlatego, że te limity (obecnie - red.) są stosunkowo wysokie, więc nie ma takiego odczuwalnego ograniczenia" - dodał Müller.

Premier Mateusz Morawiecki uczestniczył w niedzielę w spotkaniu z Radą Medyczną na temat sytuacji epidemiologicznej.

Müller pytany, jakie ustalenia zapadły na spotkaniu. "Jeśli chodzi o rekomendacje, to one dzisiaj czy jutro będą już zaakceptowane" - odpowiedział rzecznik rządu.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Polska

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

Chcesz skomentować tekst? Udostępnij treść i skomentuj w mediach społecznościowych.
mg
Wczytuję ocenę...
Zobacz więcej
Niezależna TOP 10
Wideo