Koszulka NIEMIECKO - RUSKA SZAJKA TUSKA Zamów już TERAZ!

Już 40 osób zakażonych koronawirusem w województwie dolnośląskim

O dwóch kolejnych, nowych osobach, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem na Dolnym Śląsku poinformowały służby wojewody dolnośląskiego. W sumie w regionie zakażonych jest już 40 osób a dwie zmarły.

zdjęcie ilustracyjne
pixabay.com

Biuro prasowe wojewody dolnośląskiego w wydanym w środę wieczorem komunikacie poinformowało o dwóch nowych osobach na Dolnym Śląsku, u których potwierdzono zakażenie koronawirusem. „Jedna osoba jest hospitalizowana w szpitalu w Bolesławcu, a druga przebywa w domowej kwarantannie” - podano.

W sumie na Dolnym Śląsku zakażenie stwierdzono już u 40 osób. 19 osób jest w Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego, dwóch pacjentów jest w szpitalu w Bolesławcu; pozostali zakażeni przebywają w kwarantannach domowych.

W Wojewódzkim Szpitalu Specjalistycznym im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu, który jest szpitalem zakaźnym – jedną z 19 jednoimiennych placówek w kraju, które zostały przygotowane do przyjmowania pacjentów z koronawirusem - pacjenci są w dobrym lub średnim stanie.

W najcięższym stanie jest starszy mężczyzna, który trafił do szpitala kilka dni temu. W środę rano rzeczniczka szpitala Urszula Małecka poinformowała, że stan tego pacjent jest ciężki. „Pacjent jest na OIOM-ie; jest niewydolny oddechowo i podłączony do respiratora” - podała Małecka. Na oddziałach zakaźnych Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego im. J. Gromkowskiego przebywa teraz 43 pacjentów.

We wtorek rano resort zdrowia poinformował o śmierci 57-letniego mężczyzny zakażonego koronawirusem, który był hospitalizowany w szpitalu w Wałbrzychu. Mężczyzna miał choroby współistniejące.

To drugi zgon pacjenta zakażonego koronawirusem SARS-Cov-2 na Dolnym Śląsku i piąty w Polsce. W piątek zmarł we wrocławskim szpitalu 73-letni mężczyzna, który z powodu innych chorób trafił do szpitala w stanie ciężkim. Był niewydolny oddechowo przez kilka dni.

 Źródło: niezalezna.pl, PAP

 

#Wrocław #Wałbrzych #Bolesławiec #koronawirus #koronawirus w Polsce #dolnośląskie

prenumerata.swsmedia.pl

Telewizja Republika

sklep.gazetapolska.pl

Wspieraj Fundację Niezależne Media

redakcja
Wczytuję ocenę...
Wideo