wystawa
Ten pamiętnik z czasów międzywojnia zainspirował twórców wystawy
Pochodzący z lat 20. i 30. ubiegłego wieku pamiętnik prawnika Tadeusza Olszyckiego, pozyskany przez Centralne Muzeum Włókiennictwa w Łodzi, stanie się osią opowieści prezentowanych w jednym z domów Skansenu Łódzkiej Architektury Drewnianej. "Kiedy dotarłam do tych wspomnień, wiedziałam, że ich wartość jest nieoceniona. Dzięki nim możemy odtworzyć przedwojenne życie i pokazać codzienność mieszkańców miasta" - podkreśliła kuratorka wystawy Anna Dąbrowicz.
O niemieckich zbrodniach na ludności Warszawy. „Tablice pamięci” zawisły na Dworcu Centralnym
Naszym obowiązkiem jest pamiętać i informować młode pokolenia o tym, co się wydarzyło podczas II wojny światowej – o tej tragedii, która spotkała nasze miasto, tragedii ludności cywilnej, zamordowanej bestialsko przez Niemców. To ma na celu nasza akcja – mówił podczas otwarcia wystawy „Tablice pamięci” Wojciech Dąbrowski – prezes PGE Energia Ciepła. Ekspozycję można do końca marca oglądać w holu Dworca Centralnego im. Stanisława Moniuszki w Warszawie.