Warszawa
Sensacyjne zeznania. Świadek – brat ważnego urzędnika – przyznał, że był „słupem”. WIDEO
Komisja weryfikacyjna bada reprywatyzację Marszałkowskiej 43. Już po decyzji zwrotowej w 2010 r., prawa i roszczenia do niej dwa razy sprzedawano. Jednym z nabywców, który potem je odsprzedał był brat Jakuba R., byłego wiceszefa Biura Gospodarki Nieruchomościami. Szef komisji Patryk Jaki określił jego dzisiejsze zeznania jako sensacyjne.
Wstrząsająca relacja świadka ws. dzikiej reprywatyzacji: Czynsz z dnia na dzień wzrósł do ponad 6 tys. zł miesięcznie
Zeznający przed komisją weryfikacyjną ds. reprywatyzacji mieszkaniec kamienicy przy ul. Poznańskiej 14ujawnił, że po przejęciu budynku od miasta, stawka czynszu była podnoszona kilka razy i nagle okazało się, że opłaty za sam tylko czynsz sięgnęły nawet ponad 6 tys. zł miesięcznie. Mężczyzna poinformował również, że osoby, które nie mogły sobie pozwolić na tak wysokie opłaty, które wyprowadzały się z kamienicy i oddawały klucze „stawały się obiektem drwin” nowych właśicieli.