Warszawa
Gigantyczne pieniądze odebrane mafii reprywatyzacyjnej. Patryk Jaki zdradza, o jaką kwotę chodzi
– W 2017 roku odebraliśmy mafii reprywatyzacyjnej majątek wart blisko 0,5 mld złotych – zdradził w programie \"Gość Wiadomości\" TVP wiceminister sprawiedliwości i szef komisji weryfikacyjnej Patryk Jaki. Dodał, że pieniądze trafiły do Skarbu Państwa.
Bardzo zła jakość powietrza w Warszawie. Nie wychodź na zewnątrz, jeśli nie jest to konieczne
Dane Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Warszawie nie pozostawiają wątpliwości - dziś jakość powietrza w stolicy jest bardzo zła. Ratusz zaleca, aby unikać długotrwałego przebywania i wzmożonej aktywności fizycznej na dworze. Miasto nie wyklucza, że przy utrzymaniu się złych wskaźników jakości powietrza, umożliwione zostaną m.in. darmowe przejazdy komunikacją miejską.
Mieli przy sobie 150 tys. zł i 14 kart. Pieniądze pobrali z bankomatów
Blisko 150 000 złotych i 14 kart płatniczych miały przy sobie i w samochodzie trzy osoby zatrzymane przez policjantów z Ursynowa. Gotówka została wypłacona z kont firm założonych na tzw. słupy i pochodziła z przestępstwa. Dwóch braci i kobieta usłyszeli już w tej sprawie zarzuty. Może im grozić za to nawet do 10 lat pozbawienia wolności.