Patryk Jaki
Bezprawny nakaz aresztowania wobec Kamińskiego i Wąsika. Jaki: Mamy ustrój o cechach totalitarnych
- My mamy w tej chwili ustrój, który ciężko nazwać demokracją. Jest to ustrój o cechach totalitarnych. Dlaczego? Ktoś powie, że Jaki przesadza. Spójrzmy na to szerzej. Każdy ustrój o cechach totalitarnych ma więźniów politycznych. W Polsce tak rzeczywiście w tej chwili jest. W tej sprawie nie ma żadnych wątpliwości, że panowie zostali ułaskawieni. Łaska nie ogranicza prezydenta. Prawo łaski nie jest ograniczone i to wynika wprost z konstytucji - powiedział w TV Republika Patryk Jaki, europoseł PiS.
Media III RP uważają patriotyzm za coś obrzydliwego. Jaki: Ciągle wmawiają, że naród polski jest gorszy
- Ciągle wmawiają, że naród polski jest gorszy, jest zły. Dla nich Marsz Niepodległości, gdzie całe rodziny z dziećmi sobie idą, to jest coś ohydnego, coś co trzeba zwalczać. Dla nich coś fantastycznego to jest marsz równości w Warszawie, gdzie niemal nadzy mężczyźni wulgarnie drwią z innych uczuć religijnych. I to jest dla nich coś fantastycznego - mówił europoseł Patryk Jaki komentując wypowiedź Agnieszki Wiśniewskiej, która na antenie TVN 24 krytykowała Marsz Niepodległości.
Z inicjatywy polskich europosłów PE zobaczy „Zieloną granicę”. Mocny komentarz Jakiego dla Niezalezna.pl
Europosłowie totalnej opozycji konsekwentnie realizują swój plan niszczenia wizerunku Polski za wszelką cenę. Teraz organizują w Parlamencie Europejską prezentację antypolskiego filmu "Zielona Granica", wpisującego się linię propagandową Kremla. - Ta grupa każdego dnia jest gotowa do opluwania Polski. Tym razem Europie chcą pokazać, że polscy funkcjonariusze to sadyści i mordercy - zauważył europoseł Suwerennej Polski Patryk Jaki w rozmowie z portalem Niezalezna.pl.