MON
Adamowicz chce zawłaszczyć Westerplatte! Wykorzystuje ważną rocznicę do politycznej rozgrywki
Wojsko Polskie ma być wykluczone z odbywających się 1 września na Westerplatte uroczystości związanych z rocznicą wybuchu II wojny światowej – taką decyzję podjął Paweł Adamowicz, prezydent miasta Gdańsk, które jest organizatorem obchodów. – Skandal, to sytuacja nie do pomyślenia […]. Nie wyobrażam sobie, żeby 1 września na Westerplatte nie było Wojska Polskiego – powiedział szef MON Mariusz Błaszczak i zażądał od włodarza Gdańska zmiany postanowienia.
Wystartowała „Letnia Szkoła Cyberbezpieczeństwa”
Jest wiele instytucji, które zajmują się problematyką cyberbezpieczeństwa. Potrzebna jest koordynacja działań, dlatego m.in. powstał projekt ustawy o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, który wiele spraw normuje. Są tam również zadania dla Ministerstwa Obrony Narodowej – mówił podczas inauguracji Letniej Szkoły Cyberbezpieczeństwa Tomasz Zdzikot, sekretarz stanu w MON.