MON
Szef MON z nadzieją o bazach w Polsce. "Liczę, że wojska USA zostaną tu na stałe"
Mam nadzieję, że w niedługim czasie będziemy mogli powiedzieć, że wojska USA zostaną w Polsce na stałe - powiedział dziś w Bemowie Piskim minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak podczas uroczystego przekazania dowodzenia Batalionową Grupą Bojową NATO.
Ważna zapowiedź szefa MON na MSPO
Jest zależność między silniejszym Wojskiem Polskim a silniejszą gospodarką. Możemy powiedzieć, że nie ma silnego Wojska Polskiego bez silnego polskiego przemysłu, i nie ma silnego przemysłu zbrojeniowego, jeśli nie będą kierowane do niego zamówienia ze strony Sił Zbrojnych. Ta konieczność wydaje się rzeczą oczywistą – powiedział Mariusz Błaszczak, minister obrony narodowej podczas uroczystego otwarcia XXVI Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. W trakcie uroczystości szef MON poinformował, że podjęło prace nad Funduszem Obrony Narodowej, którego środki będą pochodzić spoza budżetu.