kościół
Abp Głódź przeprasza. Chodzi o słowa, jakich użył pytany o film Sekielskiego. "Byłem zaskoczony"
Metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź przeprosił za swoją reakcję na pytanie dziennikarki odn. filmu Tomasza Sekielskiego "Tylko nie mów nikomu". - Użyłem niewłaściwych słów. Chcę zapewnić, że nie miały one na celu urazić ofiar pedofilii. Tym bardziej te osoby przepraszam i łączę się z nimi w ich cierpieniu – napisał w oświadczeniu.
Ostra krytyka Jażdżewskiego w „Woronicza 17”. „Można by to wystąpienie puszczać na szkoleniach SB”
Skandaliczna wypowiedź Leszka Jażdżewskiego, który w brutalny sposób zaatakował Kościół oraz polskich katolików była dziś komentowana w programie Woronicza 17 przez gości Michała Rachonia. – Takie wystąpienie w ogóle nie powinno mieć miejsca w przestrzeni publicznej, tym bardziej na uniwersytecie – powiedział dziś minister Paweł Mucha z Kancelarii Prezydenta RP. – Wkładanie do jednego worka całego kościoła było nie na miejscu – ocenił Jerzy Wenderlich z SLD.
"Trenował sztuki walki, jest silny, dobrze zbudowany". NOWE FAKTY o zabójstwie na plebanii
Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola wszczęła dziś śledztwo po tragedii na plebanii kościoła św. Augustyna. Postępowanie dotyczy zabójstwa 64-letniego Marka T. i spowodowania obrażeń ciała u jednego z księży. Napastnik to 40-letni zawodnik sztuk walki, obecnie przebywa w szpitalu. Jest nieprzytomny.