dziecko
NOWE FAKTY ws. kobiety, której norweskie władze chcą zabrać dziecko. Silje Garmo przerywa milczenie
Silje Garmo, obywatelka Norwegii, która uciekła z kraju i ubiega się w Polsce o azyl, przerywa milczenie i opowiada o kulisach batalii o swoje dziecko. Pytana, czy nie przestraszyły jej teksty zachodnich mediów o tym, że „Polska zmierza ku dyktaturze” i, że ma „kłopoty z demokracją”, kobieta odpowiada: „studiowałam prawo i nauki polityczne, zatem umiem odróżnić propagandę od informacji”.