Donald Trump
Trump idzie na wojnę z nielegalnymi imigrantami. „Będą usunięci tak szybko jak przybyli”
Prezydent Donald Trump zapowiedział, że władze rozpoczną w przyszłym tygodniu "usuwanie" milionów imigrantów, którzy dostali się do USA nielegalnie. "W przyszłym tygodniu ICE (Agencja ds. Imigracji i Ceł) rozpocznie proces usuwania milionów nielegalnych obcych, którzy bezprawnie przedostali się do Stanów Zjednoczonych. Będą usunięci tak szybko jak przybyli" - napisał na Twitterze prezydent USA.
Specjalne przyjęcie na cześć pary prezydenckiej. Trump dziękuje Polsce za bycie "wzorowym sojusznikiem"
Prezydent USA Donald Trump napisał na Twitterze, że przyjemnością było gościć prezydenta Polski Andrzeja Dudy z małżonką oraz podziękował Polsce za "bycie wzorowym sojusznikiem". Pozytywnie wypowiedział się też o stanie relacji USA-Polska.
Pozycja Polski doceniona w USA. "To nie są spotkania, gdzie jedna strona klepie po plecach drugą"
- Trzeba podkreślić, że to nie są spotkania, gdzie jedna strona poklepie po plecach drugą, tylko są to spotkania dotyczące konkretnych spraw. Przede wszystkim bezpieczeństwa międzynarodowego, naszej pozycji w NATO i to wszystko wskazuje na to, że pozycja Polski jest w ostatnich czasach bardzo doceniana - mówi w rozmowie z Lidią Lemaniak poseł Prawa i Sprawiedliwości Przemysław Czarnecki, który jest członkiem sejmowych komisji polityki zagranicznej oraz obrony narodowej.